'EĞİTİMSİZ İŞÇİ KALMAYACAK'

"Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü" (AKBO) Kursu düzenlendiği bildirildi

'EĞİTİMSİZ İŞÇİ KALMAYACAK'

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince, "Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü" (AKBO) Kursu düzenlendiği bildirildi. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, bugüne kadar düzenlenen 42 kursta toplam 3 bin 228 kişiye eğitim verildiği hatırlatıldı. Konuya ilişkin verilen bilgiler şu şekilde:

Bölge Müdürlüğü sınırları dahilinde 2016 yılında 14 adet Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü (AKBO) eğitimi tamamlanarak 701 kursiyer başarı belgesi almaya hak kazanmıştır. 2017 yılında ise 16 adet kursta 950 kişiye eğitim verilecektir. Bölge Müdürümüz Ahmet Sırrı Beşel konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 'Orman yangınlarına karşı alınabilecek tedbirler, iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite yönetimi, kesim hazırlığı, kesme ve boylama konularında teknik ve pratik bilgiler verilen eğitimde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve ilgili İşletme Müdürlüklerimiz program modülü uygulayarak kursu bitiren üretim işçilerine sertifika vermektedir. AKBO kursları her yıl düzenleniyor, iş güvenliği ve kesim teknikleri konusunda verilen bu eğitim çok önemli özellikle iş sağlığı ve iş güvenliği konularında çok hassas davranıyoruz. İşletme Müdürlüğü ile orman köylüsünün birlikte çalışmasının faydaları ile çevre koruma ve kalite yönetimi, kesim hazırlığı, kesme ve boylama konularında teknik ve pratik bilgiler verilen bu eğitimler sonucunda Bölgemizde AKBO eğitimi almayan üreticimiz kalmamış olacaktır' dedi"

 

eğitimsiz işçi kalmayacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3