ÇOCUK İSTİSMARI DEVLET ELİYLE ÖRTBAS EDİLMEMELİ!

CHP İznik İlçe örgütü ve kadın platformu, ilçedeki imam hatip lisesinde yaşanan tecavüz skandalı nedeniyle önceki gün lise önünde konuya dikkat çekmek için biraraya geldi. Eyleme CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil de destek vererek, ilgilerden bilgi aldı.

ÇOCUK İSTİSMARI DEVLET ELİYLE ÖRTBAS EDİLMEMELİ!

İznik halkını ayağa kaldıran 17 yaşındaki ve kısmi algılama güçlüğü çeken genç kıza tecavüz skandalına dair üstünün örtülme çabalarıyla ilgili iddialar olduğunu belirten İrgil, “Çocuklara dönük istismar ve tecavüz olayları kabul edilemez ve vicdan yaralayıcı, ancak kamuoyu vicdanını rahatsız eden bir başka konu, devlet eliyle bu olayların devamlı örtbas edilmeye çalışılmasıdır” dedi.

“Çocuklarımızı ve değerleri korumak istiyorsak istismarcıları korumadan, her kim olursa olsun gizlememeliyiz” diyen İrgil, halkın iddialarına kulak verilmesi ve olayın basından kaçırılmaması gerektiğini ifade etti.

İrgil şunları söyledi: “Bu istismarların, bu tecavüzlerin hangi okullarda daha fazla olduğunu dile getirmek bizi sonuca götürmez. Suçlu olanların kimin çocukları, kimin yakınları olduğuna bakmadan üzerine gidilmesi, halkın iddialarının değerlendirilmesi gerekir. Bu vakayla ilgili tutuklanan 4 zanlının bir partinin ilçe yönetimi ve bazı yerel yöneticilerin akrabaları olduğuna dair ciddi iddialar var. Umarız bu iddialar doğru değildir. Kimseye ayrıcalık yapmadan mağdurun yanında olmalıyız.”

Liseli genç kıza tecavüz ettiği öne sürülen biri aynı lisenin öğrencisi, üçü yine bu liseden mezun 4 kişi tutuklandı. Tecavüz olayının 2016-2017 eğitim öğretim yılının başlarından itibaren yaşandığı ve okulun yurdunda da gerçekleştiği öğrenilince başlatılan soruşturma neticesinde okul müdürü ile yurtlardan sorumlu müdür yardımcısı önceki gün açığa alındı.

 

CEYHUN İRGİL CHP BURSA MİLLETVEKİLİ EĞİTİM HABERCİ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3