İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: 2’Sİ YOĞUN BAKIMDA 11 YARALININ TEDAVİSİ SÜRÜYOR

ŞANLIURFA (ANKA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki bombalı araçla yapılan terör saldırısında biri emniyet bekçisi 2 kişinin şehit olduğunu anımsatarak, 2’si yoğun bakımda 11 yaralının tedavisinin sürdüğünü ayrıca 14 binada hasar meydana geldiğini açıkladı.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: 2’Sİ YOĞUN BAKIMDA 11 YARALININ TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’nde 2 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısının yapıldığı bölgede incelemelerde bulunarak, ortak basın toplantısı düzenledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bombalı araçla yapılan terör saldırısında biri emniyet bekçisi 2 kişinin şehit olduğunu anımsatarak, 2’si yoğun bakımda 11 yaralının tedavisinin sürdüğünü ayrıca 14 binada hasar meydana geldiğini bildirdi. Patlayıcı yüklü aracın uzaktan kumandayla infilak ettirildiğini açıklayan Soylu, site önüne bırakılan aracın güvenlik güçleri tarafından fark edildiğini belirtti. Bekçi İbrahim Kete'nin saldırgana doğru gittiği sırada patlamanın yaşandığını söyleyen Soylu, “Olayda bekçimizin ve polisimizin müdahalesine rağmen araç patlatılmıştır. Çok elimdir ki bir kediye süt verebilmek için ailesinden ayrılan ve apartman boşluğuna gelen 11 yaşındaki zabıt katibinin evladı Ahmet Oktay Günak şehit olmuştur” dedi.

-GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ-

Terör olaylarının amacının malum olduğunu belirten Soylu, terörün hedefinin temel amacı başta güvenlik güçlerimizin terörle mücadelede kararlığını etkilemek olduğunun altını çizdi. Terör örgütlerinin olağan hayat akışını engellemeye çalışan cani ve zalim bakışını engellemek için adalet mekanizmasının etkilemeye çalışıldığının altını çizen Bakan Soylu, şunları kaydetti:

“Burada önemli olan özellikle vatandaşlarımızın hem bu cani örgüte hem de bunların siyasi uzantılarına karşı ortaya koymuş oldukları bilinçli, sağduyulu ve vatansever bir tavırdır. Buradan ne adaletin çalışmasında ne güvenlik kuvvetlerimizin ortaya koyduğu teröre karşı kararlıkta hiçbir geri adım olmayacağını iade etmek istiyorum. Türkiye’nin önemli bir karar vereceği zamanın arifesinde, bizim karar mekanizmalarımızı etkilemeye çalışan unsurlara göz açtırmayacağız. Gece itibariyle 26 kişi gözaltına alınmıştır. Ve bu konuda güvenlik kuvvetlerimiz gerekli çalışmaları yapacaklardır millet emin olsun mi nerede olursa olsun bu menfur olayları gerçekleştirenleri buluyor ve cezasını veriyoruz. Masum insanların hayatına kastetmeye yönelik tabloyu gördükten sonra hiçbir vicdan bunların cezasız bırakılmasına kabul edemez.”

-ADALETİ YILDIRAMAYACAKLAR-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise Türkiye’nin terörle mücadelesinin dün olduğu gibi bugün de yarında bugünden daha etkili ve daha kararlı bir şekilde süreceğinin altını çizdi. Terör saldırısının amacının çok net olduğunu belirten Bozdağ, “Bu saldırılar, hukuka, adalete, milletimize, devletimize, birliğimize ve kardeşlik hukukumuza yapılmıştır. Adalet görevi yapan ve milletimizin adalet beklentisini doğru bir şekilde yerine getirmek için gece gündüz çalışan hakim ve savcılarımızın onlara görevlerinde yardımcı olan adliye personelin adaleti ayakta tutma iradesini asla zaafa uğratmayacaktır” dedi. Hiçbir terör örgünün adaleti yıldıramayacağını kaydeden Bozdağ, “Adaletin bekçilerini adaletin görevlilerine milletimize hukukumuza hizmetten geri döndüremeyecektir. Türkiye’nin dört bir yanındaki bütün görevlilerimizi bugünkünden daha büyük bir şevkle hizmetine devam edecektir” diye konuştu. İzmir ve İstanbul Adliyelerine yönelik terör saldırılarını anımsatan Adalet Bakanı Bozdağ, hiçbir saldırının yargı görevini yapanları yolundan çevirmeyeceğini kaydetti.

-SALDIRI 250 BİR KİŞİLİK VİRANŞEHİR’E YÖNELİK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, saldırının sadece adliye personeline yönelik olmadığını belirterek, “Bu saldırının 250 bin kişilik Viranşehir’e bir saldırı olduğunu ifade etmek istiyorum. Hala anlamayanlar, hissetmeyenler varsa gelip Viranşehir’deki bu manzarayı görsünler. Gerekli cezalar verilecektir” dedi. (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3