Yeni Kimlik Başvuruları Bir Ayda 2 Milyonu Buldu

Yeni kimlik kartı için başvuranların sayısı bir ayda 2 milyona ulaştı. İçişleri Bakanlığı yoğun ilgi nedeniyle nüfus müdürlüklerinin cumartesi-pazar çalışmasına karar verdi. Randevu alınmasının önemine dikkat çeken İçişleri Bakanlığı, YGS’ye girecek öğrenciler veya tüm vatandaşların, mevcut nüfus cüzdanları ya da yeni kimliklerini alıncaya kadar kendilerine verilen geçici kimlik belgeleriyle sınava girebileceklerini, pasaport başvurusu gibi tüm resmi iş ve işlemlerini gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

Yeni Kimlik Başvuruları Bir Ayda 2 Milyonu Buldu

Yeni kimlik kartı için başvuranların sayısı bir ayda 2 milyona ulaştı. İçişleri Bakanlığı yoğun ilgi nedeniyle nüfus müdürlüklerinin cumartesi-pazar çalışmasına karar verdi. Randevu alınmasının önemine dikkat çeken İçişleri Bakanlığı, YGS’ye girecek öğrenciler veya tüm vatandaşların, mevcut nüfus cüzdanları ya da yeni kimliklerini alıncaya kadar kendilerine verilen geçici kimlik belgeleriyle sınava girebileceklerini, pasaport başvurusu gibi tüm resmi iş ve işlemlerini gerçekleştirebileceklerini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, yeni kimlik kartı başvurularına ilişkin açıklama yaptı. Yeni kimlik kartlarına başvuruların, yurt genelinde, 2 Ocak 2017 tarihinde başladığının anımsatıldığı açıklamada, bugüne kadar 2 milyon başvurunun alındığı ve 750 bin kimlik kartının basıldığı belirtildi.  Son dönemde Alo 199 hattından randevu alınmadan, ilçe nüfus müdürlüklerine gidilerek başvuruda bulunulmasının, yoğunluklara ve uzun bekleme sürelerine neden olduğu kaydedilen açıklamada, mevcut nüfus cüzdanlarının geçerliliği ve değiştirilmesine ilişkin herhangi bir süre sınırlaması bulunmadığı, vatandaşların elinde var olan nüfus cüzdanlarının, yeni kimlik kartları ile değiştirilinceye kadar geçerliğini koruduğu vurgulandı.
 
İlçe Nüfus Müdürlükleri Haftasonu da Çalışacak
 
Doğum, kayıp, mevcut kimlik kartının geçerlilik süresinin sona ermesi veya tahrifat sebebiyle kullanılmayacak durumda olması gibi, değiştirilmesi zorunlu haller nedeniyle yapılan kimlik başvurularında, "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlendiği bilgisine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“YGS’ye girecek öğrenciler başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımız, gerek mevcut nüfus cüzdanlarıyla gerekse yeni kimliklerini alıncaya kadar kendilerine verilen geçici kimlik belgeleriyle, sınava giriş, pasaport başvurusu gibi tüm resmi iş ve işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Bakanlığımız tarafından kimlik kartı başvurularındaki yoğunluğun azaltılması ve nüfus cüzdanını değiştirmek zorunda olanların, yeni kimlik kartı başvurularının hızlı bir şekilde karşılanması amacıyla, ilçe nüfus müdürlüklerimizin mesai saatleri yeniden düzenlenmiş olup, yoğunluklar azalıncaya kadar mesai saatleri hafta içi saat 19.00’a kadar uzatılmış, başvuruların cumartesi ve pazar günleri de saat 09.00-17.00 saatleri arasında alınmaya devam edilmesi kararlaştırılmıştır. Ayrıca, yoğunlukların karşılanması ve vatandaşlarımıza yeni kimlik kartlarının daha hızlı temini için Alo 199 hatlı randevu sistemimiz de bu düzenlemelerle uyumlu hale getirilmektedir.” 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3