“MUMCU’YU KAYBETMENİN ACISINI HER YIL, BİRLİKTE, YENİDEN YAŞIYORUZ”-

Kılıçdaroğlu, 24 yıl önce suikast sonucu yaşamını yitiren gazeteci, yazar Uğur Mumcu için katledildiği evinin önünde düzenlenen anma törenine katıldı.

“MUMCU’YU KAYBETMENİN ACISINI HER YIL, BİRLİKTE, YENİDEN YAŞIYORUZ”-

Kılıçdaroğlu, 24 yıl önce suikast sonucu yaşamını yitiren gazeteci, yazar Uğur Mumcu için katledildiği evinin önünde düzenlenen anma törenine katıldı. Mumcu ailesini ziyaret eden Kılıçdaroğlu, aileyle birlikte Faili Meçhuller ve Uğur Mumcu Anıtına karanfil bıraktı, mum yaktı. Daha sonra “Demokrasi ve aydınlanma şehitleri” anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Anma için yurdun dört bir yanında gelen vatandaşlar, sivil toplum örgütleri ve sendikalar Mumcu’nun evinin önünde yoğun bir kalabalık oluşturdu.

-“MUMCU’YU KAYBETMENİN ACISINI HER YIL, BİRLİKTE, YENİDEN YAŞIYORUZ”-

Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, “Uğur Mumcu kalpaksız Kuvayı Milliye’ci, bir devrimci, özgürlükten, demokrasiden yana olan bir gazeteci, bir bilim insanı aynı zamanda. Katledilişinin 24. yılında anıyoruz, anmaya devam edeceğiz. Hala bekliyoruz, katillerin arkasında kimler vardı, asıl failler kimlerdir? Onların bulunması için söz verilmişti ama bugüne kadar verilen sözler yerine getirilmedi. Israrla soruyoruz ve bekliyoruz, Uğur Mumcu’yu kimler katletti? Aydınlanmadan, bilimden, insandan, haktan, hukuktan yanaydı dolayısıyla böylesine önemli bir ismi kaybetmenin acısını her yıl, birlikte, yeniden yaşıyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme