MUMCU’YU UNUTMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL!

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun katledilişinin 24. yıl dönümü nedeniyle bir açıklamada bulundu. İrgil’in açıklaması şöyle:

MUMCU’YU UNUTMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL!

“Cumhuriyet aydını Uğur Mumcu’yu katledilişinin 24. yıl dönümünde saygıyla anıyorum. Onun ilkeli duruşuyla Cumhuriyet kazanımlarına yönelik her türlü tehdide karşı güçlü kalemiyle verdiği mücadeleyi unutmamız mümkün değil.

Mumcu’nun yıllar önce dile getirdiği tehlikeleri bugün yaşıyor, haklılığını gözlerimizle görüyoruz. ‘Tarikatlara ve cemaatlere alınan genç çocuklar, 30 yıl sonra general olacaklar ve Cumhuriyete karşı ayaklanacaklar’ sözleri bugünlere ışık tutmuştu. Ne yazık ki, aradan geçen 24 yılda Mumcu’nun boşluğunun derinleştiği bir gerçektir.

24 Ocak 1993 yılında suikasta kurban giden, her zaman gerçekleri yazan kalemini hiçbir güç için eğmeyen, bükmeyen onurlu isim Uğur Mumcu’yu katledenler, onun düşüncelerini asla yok edemediler, yok edemeyecekler.

‘Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz’ diyen Mumcu’nun bedelini canıyla ödediği araştırmaları, yazıları, öngörüleri ve düşünceleri bu ülkedeki Cumhuriyet sevdalılarının her zaman ışığı olacaktır. Yok olmaya mahkum olanlar ise din, ticaret ve siyaset üçgeninde hareket edenlerdir.”

 

ceyhun irgil chp bursa milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3