MEB Şubat ayı öğretmen alımı açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığına 2017 alımları kapsamında 60 bin kadrodan ne kadar ayrılacak? Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin 2017 Şubat ayı öğretmen alımları ile ilgili soruyu cevapladı. Şubat ayında atama olmayacak, atama gecikecek!

MEB Şubat ayı öğretmen alımı açıklaması

Bilindiği üzere 2017 kamu personeli alımları kapsamında sadece Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Emniyet birimlerine toplu alımlar olacağı açıklanmıştı. Toplpam 2017'deki 60 bin kadronun büyük kısmının MEB'e ait olacağı daha önce belirtilmesine rağmen henüz bu konu ile ilgili resmi açıklama ya yapılmadı ya da Bakan'ın açıklaması istendiği için yapılmamakta.

Son yapılan açıklamada ise Milli Eğitim Bakanlığı Müşteşarı Yusuf Tekin katıldığı bir panelde konuyla ilgili olarak kendisine sorulan öğretmen alımı ile ilgili soruya cevap verdi. Şubat ayında alınması gereken öğretmen alımları ile ilgili olarak birçok yerde 10 bin 15 bin gibi resmi olmayan beyanatlar varmış gibi gösterilmektedir. Bunun yanlış olduğunu ve MEB'de en önemli yetkililerden biri olan Yusuf Tekin'in de verdiği yanıtla bir kez daha kanıtlamış bulunmaktayız.

Çünkü 10 veya 15 bin öğretmen allımı konusunun gündeme geliyor olması öğretmenlerin beklentilerinin çok çok altındadır ve Bakanlığın ve özellikle de öğrencilerin öğretmen ihtiyacı göz önüne alındığında alım yapılacak sayının çok çok altındadır. Eğer bir sayı verilecekse daha önce söylenen ilk rakamlar neden açıklanmamakta. İlk açıklamalarda 30 bin alınacağı konusunda beyanlar bulunmaktadır. 30 bin bile azken daha az sayıların gündeme konması doğru değildi.

Müsteşar Yusuf Tekin yaptığı açıklamada ise Şubat ayında öğretmen alımları konusunda kamuya 2017 yılında 60 bin kamu personelinin verildiğini ve Milli Eğitim Bakanlığına verilecek sayının dağılımının yapılmadığı için net bir şey söyleyemeyeceğini belirtti. Bu sayı her yıl Mart ayında yapıldığını söyleyen Müsteşar Şubat atmasının Mart, Hatta Nisan'a kadar olmayacağının da sinyalini vermiş oldu. Şubat'ta atamanın yetişmesinin mümkün olmadığını fakat bunun atama yapılmayacak anlamına gelmemesi gerektiğini söyledi.

Kaynak: mymemur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme