Cumhuriyet’in Öğretmeni İnanmadığı Müfredatı Uygulamaz !

Eğitim İş Genel Başkanı Mehmet Balık yaptığı açıklamada;"Cumhuriyet'in Öğretmeni İnanmadığı Müfredatı Uygulamaz" dedi.

Cumhuriyet’in Öğretmeni İnanmadığı Müfredatı Uygulamaz !
Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Eğitimde kökten değişiklik sayılabilecek yeni müfredat çalışması olarak, gerek içerik gerekse uygulama esasları dayatması içerisindedir. Başarıyı arttırma adına yapılan bu değişiklik özet olarak, bilimselliği ,akılcılığı  ve Atatürk devrimlerini müfredattan çıkarma girişiminden başka bir şey değildir.
Başarının artması, üretime yönelik çalışmaların yapılması elbette hepimizin ortak idealidir. Başarıyı arttırmak için öncelikle başarısızlığın nedenlerini doğru tespit etmek gerekir. Başarısızlığın nedeni, her yeni gelen, bakan ve bürokratın öğretmen ve öğrencilerimiz üzerinde değişiklik adı altında yarattıkları travmadır. Başarısızlığın nedeni, bilimsellikten uzak hurafelerle dolu anlayışın her geçen gün eğitim sistemimize egemen olmasıdır. Başarısızlığın nedeni Atatürk gibi bir dehayı yok saymaktır. Başarısızlığın nedeni Cumhuriyet değerlerinden hızla uzaklaşılması, ortaçağ karanlığının hevesidir.
Ülkemiz de uygulanan hastalıklı eğitim politikaları ile uzaklaşılan Cumhuriyet Değerleri, Atatürk ve bilimsellik aslında özlenen başarının yegane anahtarıdır. Dünyada bunun örnekleri çoktur. 2. Dünya Savaşı sonrası yok olmaya yüz tutmuş Japonya, gelişmesini eğitiminde “Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Milli Mücadele Yılları ve Atatürk “ rol model almasına borçludur. TIP Dünyasında çığır  açan KÜBA Eğitim Sistemini yine Atatürk’ün düşünce sistemi üzerine kurmuştur ve Üniversitelerinde Atatürk Kürsüsü mevcuttur. Dünyanın Süper Güçleri arasında yer alan Çin Halk Cumhuriyeti’nde Atatürk zorunlu ders olarak okutulmaktadır. Başarı ölçeği olarak kullanılan PİSA sıralamalarında açık ara önde olan ülke Finlandiya Eğitim Sistemi iyi incelenecek olursa, Cumhuriyet döneminin yetiştirdiği Milli Eğitim Bakanımız Hasan Ali YÜCEL ve döneminin İlköğretim Genel Müdürü İsmail Hakkı TONGUÇ’un geliştirdiği Köy Enstitüleri projesi ile benzerlikleri göze çarpacaktır. O Köy Enstitüleri ki birçok bilim adamı ve Dünyaca kabul gören yazarlar yetiştirmiştir
Başarıyı artırmak, doğru olanı görmek ve uygulamakla olur. Yanlışta ısrar ederek başarının gelmeyeceği aşikardır. Getirmek istediğiniz, ortaçağ karanlığını, bağnazlığı, hurafeyi Cumhuriyet Öğretmeni kabul etmez. Yinelemekte fayda var Cumhuriyet’in Öğretmeni İnanmadığı Müfredatı Uygulamaz !
eğitim iş mehmet balık genel başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3