09/01/2017: İSTANBUL ARALIKLI, ANKARA SABAH HAFİF KAR YAĞIŞLI

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklığı, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak. Yurt genelinde görülecek olan yağışlar, Osmaniye, Hatay kıyıları ve Adana'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Ordu, Tokat ve Adıyaman'da yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

09/01/2017: İSTANBUL ARALIKLI, ANKARA SABAH HAFİF KAR YAĞIŞLI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu, Mersin, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Antalya'nın doğu, Ağrı'nın batı ilçelerinin yağışlı geçecek. Doğu Akdeniz ve Trabzon çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışlar, Osmaniye, Hatay kıyıları ve Adana'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Ordu, Tokat ve Adıyaman çevrelerinde yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Hava sıcaklığı, İç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak. Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun batısı ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Ege kıyılarında yer yer kuvvetli(40-60 Km/sa), Batı Akdeniz kıyılarında gece saatlerinde fırtına şeklinde (60-80 km/sa) esecek.

 

-SEL VE TİPİ UYARISI-

 

Yağışlar, Osmaniye, Hatay kıyıları ve Adana'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Ordu, Tokat ve Adıyaman'da yoğun olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yoğun kar yağışı nedeniyle su baskını, görüş mesafesinde azalma, tipi şeklinde kar yağışı, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı  dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

 

MARMARA BÖLGESİ: Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli ile öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın güney kıyıları, İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin güney ve batısında buzlanma ve don olayı görülecek.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. İç kesimlerde gün boyu, diğer kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ve Mersin çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimleri yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışlar, sabah saatlerinde Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay kıyıları ve Adana'nın doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur, öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş çevreleri ile Osmaniye'nin iç kesimlerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu, Eskişehir ve Konya'nın batısı dışında bölge geneli genellikle hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge genelinin, öğle saatlerinde bölgenin doğusunun aralıklı kar yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, Artvin'in iç kesimleri dışında bölge geneli yağışlı geçecek. Trabzon ve Artvin kıyılarında yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışlar, Ordu ve Tokat çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu, bölgenin batısı ile Erzurum, Muş, Bingöl, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevreleri aralıklı kar yağışlı geçecek. Yağışlar, gece saatlerine kadar bölgenin batısında yer yer yoğun kar yağışı olacak. Sabah ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, güney ve batısında gündüz saatlerinde yağmur şeklinde görülmesi beklenen yağışlar, Adıyaman çevrelerinde yoğun olacak.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı. (-1)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu. (5)

ADANA: Çok bulutlu , sabah saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmurlu. (12)

ANTALYA: Çok bulutlu, sabah saatlerinde doğu kesimleri (Alanya, Gazipaşa) yağmurlu. (10)

ANKARA: Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı. (-2)

SAMSUN: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı. (3)

ERZURUM: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı. (1)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı. (7) (ANKA) (YE/ORH)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme