Kayseri’de öğrencilerin üzerine çatı uçtu

Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde eğitim fakültesi binasının çatısı uçtu ve 4 öğrenci yaralandı. Sınavlar iptal edildi.

Kayseri’de öğrencilerin üzerine çatı uçtu

Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde formasyon sınavına girmek için giden öğrencilerin üzerine çatı uçtu.

Erciyes Üniversitesi’nde yaşanan olayda şiddetli lodos çatıların uçmasına neden oldu. Kampüs alanındaki bir binanın çatısı da rüzgara dayanamadı ve uçtu. Aşağı inen çatı malzemeleri ise öğrencilerle yakınlarının yaralanmasına neden oldu.

Sınavları için Erciyes Üniversitesi Kampüs alanına giden öğrenciler ve yakınlarının üzerine lodosun etkisiyle çatı uçtu. Sınava öğleden sonra Eğitim Fakültesi’nde girecek olanlar binanın bulunduğu alana gitti. Kimileri binaya girdi kimileri ise dışarda bekliyordu. Yakınları da sınavın bitmesi için bina etrafında bulunuyordu.

Bu sırada şiddetini iyice artıran lodos nedeniyle fakülte binasının çatısı uçtu. Çatı malzemeleri üç ayrı noktaya doğru savruldu. Bunlardan birisi ise öğrencilerin ve yakınlarının üzerine düştü. Çatı malzemeleri altında kalarak yaralananlara ilk müdahaleyi orada bulunan vatandaşlar yaptı ve kurtardı.

Çatının uçması nedeniyle birçok arabada ise maddi hasar meydana geldi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Polis ve itfaiye ekipleri olay yerinde inceleme yapıyor. Yeni bir olayın yaşanmaması için çatı katında çalışma yapılıyor. 

Üniversitede yapılan sınav ise iptal edildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme