İZMİR VALİSİ AYYILDIZ: BİR POLİS, BİR ADLİYE MEMURU ŞEHİT, İLK BULGULAR PKK OLDUĞU ŞEKLİNDE

İZMİR (ANKA) - İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir’de meydana gelen saldırının ardından yaptığı açıklamada, bir polis ve bir adliye memurunun şehit olduğunu, iki teröristin ölü ele geçirildiğini ve ilk bulguların PKK’yı işaret ettiğini söyledi.

İZMİR VALİSİ AYYILDIZ: BİR POLİS, BİR ADLİYE MEMURU ŞEHİT, İLK BULGULAR PKK OLDUĞU ŞEKLİNDE

Vali Ayyıldız, patlamaya ilişkin açıklamada bulundu. Ayyıldız, şöyle konuştu:

“Bayraklı Adliyesinin önünden bir araç geçerken, polis memurlarımızın arama noktasında durdurmak istemesi sonucu bir çatışma çıktı. Bu çatışmada içinde olan teröristler kaçarken bombalı aracı patlattılar. Bunun sonucunda da çıkan çatışma sonucunda bir polis memurumuz ve adliye memurumuz şehit oldu.  Yaralı vatandaşlarımız var 5 tane. Durumları ciddi olan var, genelde tedavi görüyorlar. Şehitlerimize gani gani rahmet diliyoruz. Hastalarımıza ve tedavi görecek vatandaşlarımıza şifalar diliyoruz.

Bu menfur, hain saldırıyı yapanlar bizim emniyet güçlerimizin dikkati ve çabaları sonucu çok az zayiatla, maalesef içlerinde şehit olan kardeşimiz de dahil olmak üzere onun yoğun çabaları sayesinde çok fazla zayiat olmadan ama içimizi yakan şekilde atlattık. Hepimize geçmiş olsun. Ayrıca bu teröristler ölü olarak ele geçirilmiştir. Yanlarında iki adet Kaleşnikof tüfek, ayrıca RPG-7 ve ona ait 8 tane fişek olmak üzere,  8 tane el bombası var. Bu şekilde ele geçirilmiş. Bu hadisenin içimizi acıtmakla beraber bu şekilde atlatılması, alınan tedbirlerin ve cefakar ve vefakar ve şehit olmayı göze alarak bunu atlatan emniyet güçlerimiz sayesinde oldu. Allah gani gani rahmet eylesin. Yaralı polislerimiz tedavi altındalar. Allah onlardan ve diğer emniyet mensuplarından ve diğer tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bu hadise içimiz yakmıştır ve kamuoyunu doğru bilgilendirme anlamında bu bilgiyi biz size verdik.  Ulusal basın olarak bu hadiselerde sizin sağduyulu davranmanız ciddi anlamda önemli. Terörün ve teröristlerin bu ülkeye verecekleri zararları en aza indirme noktasında bizlerin, sizlerin ve halkımızın topyekün bir seferberlik içinde hareket etmesine de bağlı. Ben sağduyulu davranacağınızı düşünüyorum. Biz de bilgilendirme noktasında bize ulaşan bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Biraz önce bir araç daha tespit edildi, o da kontrollü şekilde patlatıldı. İhtimal dahi olmuş olsa bertaraf edilmiş oldu. Tüm camiamıza başsağlığı diliyorum. Bu anlamda tekraren, ele geçirilenler örgüt bazında kim olabilir diye değerlendirdiğimizde PKK olacağını, şu ana kadar elde olan veriler PKK olarak değerlendirilmekte.  Eylemi yapanların amacı doğrultusunda, eyleme baktığımızda ve kişiler kimlik tespitleri ile ilgili bakıldığında böyle bir değerlendirme yapıldı.” (ANKA)

(HM/TA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3