LYS'de ucu açık sorular dönemi

"Üniversite giriş sınavlarının Lisans Yerleştirme Sınavı etabında artık ucu açık sorular olacak. YÖK’ün aldığı bu karar tartışma yarattı. Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Balık, sınava sayılı günler kala bu uygulamanın yapılmasının yanlış olduğunu söyledi. "Bu soruların güvenliği nasıl sağlanacak" diye sordu."

 LYS'de ucu açık sorular dönemi

 

Üniversiteye giriş sınavlarında yeni bir döneme giriliyor. Milyonlarca öğrenci artık Lisans Yerleştirme Sınavında test sorularının yanında açık sorularla da karşılaşacak.

LYS'de matematikten 3, Türk dili ve edebiyatı, biyoloji, kimya, fizik, tarih, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden 1soru ucu açık olarak sorulacak. Söz konusu sorular boşluk doldurma, tek cevap ya da tek cümlelik sorulardan oluşacak.

10 Haziran’da başlayacak olan LYS maratonuna sayılı günler kala bu değişikliğin yapılmasına tepki gösteren Eğitim İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Balık uygulamanın eksikliklerini Ulusal Kanal’a anlattı.

Eğitim-İş Başkanı Balık, açık uçlu sorularla eğitimde başarının artmayacağını söyledi.

 

HABER: EMEK KAYNAK
KAMERA: BARIŞ YURTERİ
ulusalkanal.com.tr

 

eğitim iş genel başkanı mehmet balık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme