Eğitim İş’ten deneme sınavı tepkisi

Eğitim İş Şube Başkanı Mücahit Bayraktar, bugün gerçekleşen deneme sınavlarını eleştirdi.

Eğitim İş’ten deneme sınavı tepkisi

04 Ocak 2017 Çarşamba 14:46

 
Eğitim İş’ten deneme sınavı tepkisi
0 0
 
 
 

Eğitim İş Şube Başkanı Mücahit Bayraktar, Milli Eğitim tarafından yapılan deneme sınavı hakkında açıklama yaptı.
Bugün Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 7. ve 8. sınıflar için Kazanım Değerlendirme Sınavı, 11 ve 12. sınıflar için ise Deneme Sınavı yapıldığını söyleyen Bayraktar, deneme sınavları ile ilgili 7 hatadan söz etti.
Bayraktar, deneme sınavları ile ilgili söz ettiği 7 hatayı şöyle sıraladı: “
1: Bir deneme sınavında bile öğretmenine güvenmeyen bir yaklaşım sınav ücreti 2 TL. Her ne kadar da gönüllülük esasına göre toplanacak denilse de uygulamada bunun böyle olmadığı açık. Hatta Okul Müdürlükleri 2- 2 buçuk lira arasında sınav ücretini zorunlu kılmaktadırlar.
2: TEOG gerçek sınavı ücretsiz, bu sınav ücretli. Öğretmenler başka okullara gidip görev yapacaklar ve okullar adeta tatil edilecek.
3: TEOG’da öğretmenler en azından sınav ücretini alacak bu sınavda ücret ödenmeyecek. TEOG kurgulanırken sıralama sınavı olmayacağı, öğrencinin normal yazılı sınavı gibi bir sınava tabi tutulacağı söylenmişti.
4: Yazılı sınavının denemesi varsa denemenin de denemesi mi yapılmalı?
 5: Sınav Bugün 04 Ocak 2017 Çarşamba günü yapıldı. Okulların en yoğun olduğu sınavların ardı ardına geldiği bir dönemde böyle bir sınav tarihi seçimi uygun olmamıştır.
 6: Sınavda geri dönüş poşetleri yok. Cevap kâğıtları ağzı açık bir şekilde Okul idarelerine teslim edilmektedir. Sınav cevap kağıtlarının kaybolmasından ya da değişmiş olabileceği şüphesinden Okul İdaresi mi? , görevli Öğretmen mi muhatap alınacaktır.
7: Yönergede açıkça belli edilmesine rağmen sınavlar güvenlikli poşetle teslim edilmemiş ve güvenlikli poşetle teslim alınmamıştır.”
MEB BU YANLIŞTAN DÖNMELİ
“Bugünkü sınav sınıf ve sınav saatleri dikkate alındığında TEOG ve YGS düzenine göre bir sınavdır diyen Bayraktar, “Bu sınavların kazanımı olur mu? Bizce olmaz. Ve emin olunsun ki Eskişehir bu sınavdan sonra ne TEOG konuşur ne de YGS. Eskişehir bu sınavı konuşacak ve herkes bu sınavdan çıkan sonuçtan kendine pay çıkaracaktır. MEB bu yanlışlıktan dönmeli ve Milli Eğitim Müdürlüğünü uyarmalıdır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

eğitim iş eskişehir şubesi başkanı mücahit bayraktar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3