Eğitim İş, zammı öğretmenlere armağan etti

Öğretmenlere geçtiğimiz yıl iki saati geçmemek üzere ödenen nöbet ücreti Eğitim İş Sendikası tarafından verilen mücadele sonucu üç saate çıkarıldı.

Eğitim İş, zammı öğretmenlere armağan etti

Öğretmenlere geçtiğimiz yıl iki saati geçmemek üzere ödenen nöbet ücreti Eğitim İş Sendikası tarafından verilen mücadele sonucu üç saate çıkarıldı. Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Toplu sözleşmelerde alınan karar gereği öğretmenlerin 2017 yılından itibaren haftalık 3 saat olarak ödenecek” denilerek öğretmenlere müjde verildi. 

 2012 yılından beri Eğitim İş’in aldığı karar ile 3 yıl boyunca yürüttüğü “Ücret Yoksa Nöbete yok” ve “Angaryaya Hayır” gibi nöbet tutmama eylemleri sonucu 2015 yılında yapılan ve 2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşmelerde öğretmenlere nöbet ücreti ödenmesi kazanımıyla sonuçlanarak karara bağlandı.Eğitim İş tarafından yapılan yazılı açıklamada bu kazanım; “Öğretmenlere zaferle kazanılmış bir armağanıdır” denildi. 2016 yılından itibaren öğretmenlerin fiili olarak tuttukları nöbet görevleri için haftada 2 saati geçmemek üzere nöbet ücreti ödendi. Toplu sözleşmelerde alınan karar gereği öğretmenlerin 2017 yılından itibaren haftalık 3 saat olarak ödenecek. Haftada 3 saatlik olarak ödenecek nöbet ücretiyle öğretmenlerin eline aylık 135 TL kazanım geçecek. Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından yapılan açıklamanın devamında; “Bazı okullarda öğretmen yetersizliği bahane edilerek bazı haftalarda çift nöbet görevleri verildiğini biliyoruz. Eğitim İş olarak çift nöbet konusunu yargıya taşımış ve davamızın takipçisiyiz. Nöbet ücretleri ile ilgili Eğitim İş’in haftalık nöbet görevleri karşılığı olarak en az 6 saat ücret verilmesi ve normdan sayılması şartımız ve ısrarımız devam edecektir.2018 ve sonraki yıllarda öğretmenlere ödenecek nöbet ücretlerinin artışı ve gerçekçi bir nöbet yönetmeliği için tüm gücümüzle mücadelemizi artırarak devam edeceğiz" denildi. 

Öğretmendiyarı

eğitim iş çanakkale şubesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme