İstanbulda Terör Saldırısı

ANKARA(ANKA) - İstanbul'da saat 01.15 sıralarında Ortaköy'deki Reyna gece kulübünde meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı saat 9.30 itibarıyla 39 olarak açıklandı.

İstanbulda Terör Saldırısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun saldırı haberi üzerine geldiği İstanbul'da terör saldırısı hakkında verdiği bilgiye göre 39 kişi hayatını kaybetti. Süleyman Soylu, saldırının vahşice yapıldığını vurguladı. Soylu sabah saatleri itibarıyla sadece 21 kişinin kimliğinin belli olduğunu kaydetti. 18 kişinin kimliğinin tespit edilmeye çalışıldığını kaydeden Soylu, "Hayatını kaybedenlerin 16'sı yabancı uyruklu, 5'i Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, diğer kimliği belli olmayanlarla ilgili böyle bir değerlendirme yapamıyoruz" dedi.

Biri çok ağır dördü ağır yaralı kişinin hastanelerde tedavi gördüğünü anlatan Soylu, teröristin bir kişi olduğunu, olaydan sonra kaçtığını, arama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Gerek Türk gerekse yabancı istihbarat birimlerinden bilgiler geldiğini kaydeden Soylu, "Sayın Emniyet Müdürümüz saldırı öncesi Beşiktaş'taydı. Öncesinde birçok operasyon gerçekleştirildi. Olay yerine de gittik. Bir katliam gerçekleştirilmiş. Saldırgan bir kişi. Bir mont, pantolon içeri girmiş. İçeriden de farklı bir giysiyle dışarı çıktığı durumu var" bilgisini verdi. (ANKA)
(HM/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3