31/12/2016: METEOROLOJİDEN DOĞU AKDENİZ İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklığı, yurt genelinde 1 ila 3 derece azalacak, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Yağışlar, Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacak. Başkentte iki gündür etkili olan kar yağışı bugün sabah saatlerinde de devam edecek. İstanbul’da ise aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı bekleniyor.

31/12/2016: METEOROLOJİDEN DOĞU AKDENİZ İÇİN YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, yurt geneli çok bulutlu, Marmara, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Antalya'nın doğu ilçeleri, Isparta'nın güneyi, Ankara, Batman ve Siirt çevreleri yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak Marmara ve yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek yağışlar, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacak. Hava sıcaklığı, yurt genelinde 1 ila 3 derece azalacak, iç ve batı bölgelerde mevsim normallerinin altında, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle güney yönlerden hafif, Marmara ve Batı Karadeniz'de kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) esecek.

 

-YOĞUN KAR UYARISI-

 

Yağışlar, Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacak. Yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olayı gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

 

Yağışlar, Doğu Akdeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli yağmur ve sağanak (76-100 kg/metrekare) şeklinde olacak. Kuvvetli yağış nedeniyle sel, su baskını, ani sel, don olayı, buzlanma, ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. Zirai faaliyetlerin ve seracılığın devam ettiği Marmara, Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesimlerinde 2 Ocak 2017 Pazartesi günü sabah saatlerine kadar hafif yer yer orta kuvvette zirai don olayı bekleniyor. Zirai faaliyetle ve seracılıkla uğraşan üreticilerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

 

MARMARA BÖLGESİ: Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, gece saatlerinde batısı parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin doğusu, Antalya'nın doğu ilçeleri ile Isparta'nın güney kesimleri yağışlı geçecek. Kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışlar, Doğu Akdeniz'in kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer şiddetli yağmur ve sağanak (76-100 mm.), Doğu Akdeniz'in iç ve yüksek kesimlerinde (700 m. rakım üzerinde) yoğun kar şeklinde olacak. Bu sabah ve yarın gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu, doğusu ile Ankara çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçecek. Bu sabah ve yarın gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile yağış almayan yerlerde yer yer sis ve pus hadisesi meydana gelecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bu sabah ve yarın gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, Sinop, Amasya ve Tokat ile akşam saatlerinden itibaren bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar, kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bu sabah ve yarın gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Çok bulutlu, Gaziantep, Batman, Kilis, Siirt ve Adıyaman çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Gaziantep ,Kilis ve Batman çevrelerinde yağmurlu, Siirt ve Adıyaman çevrelerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde yer yer sis ve pus olayı görülecek.

 

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

 

İSTANBUL: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı. (4)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu. (6)

ADANA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, ilk saatlerde kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak ve yağmur, iç kesimlerinin yükseklerinde yoğun kar şeklinde olacak. (12)

ANTALYA: Çok bulutlu, doğu ilçeleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. (13)

ANKARA: Çok bulutlu, ilk saatlerde kar yağışlı. (-1)

SAMSUN: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu. (10)

ERZURUM: Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı. (0)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu. (8) (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3