-CHP CUMHURBAŞKANLIĞI TEKLİFİ İÇİN MEYDANLARA İNİYOR

-CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifini “sahte anayasa”, “zorbalık anayasası” olarak nitelendirirken, “Milletimize gideceğiz. Çiftçiye, ev kadınına, öğrenciye, emekliye, işçiye… Yüksek sesle her yerde haykıracağız, zorbalık anayasasına hayır” dedi.

-CHP CUMHURBAŞKANLIĞI TEKLİFİ İÇİN MEYDANLARA İNİYOR

ANKARA (ANKA)- CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, cumhurbaşkanlığı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifini “sahte anayasa”, “zorbalık anayasası” olarak nitelendirirken, “Milletimize gideceğiz. Çiftçiye, ev kadınına, öğrenciye, emekliye, işçiye… Yüksek sesle her yerde haykıracağız, zorbalık anayasasına hayır” dedi.

Cumhurbaşkanı sistemini öngören anayasa değişikliği teklifinin Anayasa Komisyonu’nda kabul edilmesinin ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, partisine mensup Anayasa Komisyonu üyeleriyle birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

-“SAHTE ANAYASA”-

Tezcan basın toplantısında anayasa değişiklik teklifinin, “Demokrasiyi, hukuk devletini ve cumhuriyeti yok etme planının önemli bir adımı” olduğunu savunarak şöyle dedi:

“Türkiye’de bir rejim değişikliği anayasasıdır. Bu anayasa bir zorba devlet yaratma anayasasıdır.

Anayasa tarihimizde dün TBMM Anayasa Komisyonu bir sahte anayasanın altına imza atmıştır.

-“TBMM’NİN TABUTA KONULMASINA…”-

TBMM’nin Anayasa Komisyonu’nda  bu değişiklik teklifine ‘evet’ diyen komisyon üyeleri TBMM’nin yok edilmesine ‘evet’ demiştir. TBMM’nin tabuta konulmasına ve o tabuta 18. çivinin çakılmasına iştirak etmiştir.

-“HİÇBİR KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ KALMAYACAKTIR”-

Bu anayasa bu aşamadan sonra TBMM Anayasa Komisyonunun kabul ettiği şekliyle diğer aşamaları da geçer ve yasalaşır ise sokakta yürüyen hiçbir vatandaşımızın güvenliği kalmayacaktır. Hiçbir kimsenin can güvenliği kalmayacaktır, mal güvenliği kalmayacaktır.

-“DEMOKRATİK CUMHURİYETİ TASFİYE GİRİŞİMİDİR”-

Bu anayasa bütün demokratik kanalları tıkayabilecek şekilde bir diktatör yaratma anayasasıdır. Bu demokrasiyi ve özgürlükleri demokratik cumhuriyeti tasfiye girişimidir.

-“ADALET CELLATLARI YARATILACAKTIR”-

Bu anayasa ile bağımsız yargı yerine doğrudan siyasetin açık emrinde bir yargı düzeni siyasetin sopası haline gelmiş bir yargı düzeni yaratılacaktır. Adalet cellatları yaratılacaktır. İktidarın adına elinde iktidarın satırını taşıyan adalet cellatları vatandaşın güvencesi değil, korkusu haline dönüşecektir.

-CHP’NİN YOL HARİTASINI ANLATTI-

Mücadele devam ediyor, mücadeleyi bırakmayacağız.

Bundan sonra önümüzdeki hedef iki türlüdür. Birincisi TBMM’den bu teklifin yasalaşmasını engellemek, geçmesini engellemektir.

-CHP VATANDAŞA GİDECEK, AK PARTİYİ ŞİKAYET EDECEK-

İkincisi bununla eş zamanlı olarak milletimize gideceğiz. Anadolu’nun her yerinde Türkiye’de anlatacağız. Çiftçiye, ev kadınına, öğrenciye, emekliye, işçiye… Anadolu’da gerçekten egemenliği hak eden ve elinde tutan millete gideceğiz ve anlatacağız. Senin elinden egemenliğin hem de senin temsilcin diye gönderdiğin milletvekilleri tarafından alınmaya çalışılıyor, saraya yeniden devredilmeye çalışılıyor diye anlatacağız. Hem parlamentoda hem de milletin huzurunda bu oyunu bozmak için elimizden geleni yapacağız.

Bu bir zorbalık anayasasıdır. Zorbalık anayasası bir zorba devlet düzeni yaratmaya amaçlamaktadır.

Yüksek sesle her yerde haykıracağız, zorbalık anayasasına hayır.” (ANKA)

(MG/ORH)  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3