Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona:Dayakçı müdür şimdi de mobbinge başladı

Bursa Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi’nde 10 Ekim’de arkadaşlarıyla kavga ettiği iddia edilen 16 yaşındaki Z.O.Ç, Müdür Saim D. tarafından okuldaki tören sırasında tüm öğrencilerin gözü önünde kemerle dövüldü.Hastaneden sağlık raporu alan Veli Murat Çelik, ardından da Yiğitali Jandarma Karakolu’na başvurarak müdürden şikayetçi oldu. Darp raporu ve öğrencilerin ifadelerine karşın Müdür Saim D. hala görevine devam ediyor.

Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona:Dayakçı müdür şimdi de mobbinge başladı
Bursa’nın Osmangazi ilçesinde eğitim veren Ahmet Hamdi Gökbayrak Fen Lisesi’nde 10 Ekim’de arkadaşlarıyla kavga ettiği iddia edilen 16 yaşındaki Z.O.Ç, Müdür Saim D. tarafından okuldaki tören sırasında tüm öğrencilerin gözü önünde kemerle dövüldü.Keles Devlet Hastanesi’nden sağlık raporu alan Veli Murat Çelik, ardından da Yiğitali Jandarma Karakolu’na başvurarak müdürden şikayetçi oldu. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valilik’e de başvuran Murat Çelik, müdürün açığa alınmasını istedi. Okula giden müfettişler öğrencileri tanık olarak  dinledi. Darp raporu ve öğrencilerin ifadelerine karşın Müdür Saim D. hala görevinin başında. Eğitim İş üyesi öğretmen Ö.Ü’nün ise okul müdürü Saim D tarafından sistematik baskıya maruz kaldığı belirtildi. Dayak skandalını ortaya çıkaran Eğitim İş Bursa Şube Başkanı Özkan Rona, skandalı Eğitim İş ortaya çıkardığı için sendika üyesi öğretmen Ö.Ü’nün hedef alındığını söyledi. Rona ve sendika yöneticileri okula ziyarette bulundu. 
[Haber görseli]
 
Rona: Dayakçı müdür Eğitim İş üyesi öğretmenlerin soruşturmalarında muhakkik 
 
Gazetemize konuşan Rona, “Kemerle öğrenci döven müdür jandarma ifadesinde suçunu itiraf etmesine, öğrencilerin müfettişlere olayı doğrulamasına ve dayak yiyen öğrencinin darp raporuna karşı 80 gündür görevinin başında.  Bu da  yetmezmiş gibi bu kişi sendikamız Eğitim İş üyesi öğretmenler hakkında açılan soruşturmalarda  muhakkik olarak görevlendiriliyor.  Bu akıl alır bir durum değil.  İstanbul’da öğrencisini darp eden öğretmenle ilgili görüntülerin ortaya çıkmasının ardından o öğretmen derhal açığa alındı ve başlatılan soruşturmada tutuklandı. Ama yandaş bir müdür olunca soruşturmalar ağırdan alınıyor. O müdürün Eğitim İş üyesi öğretmenler hakkındaki soruşturmalarda görevlendirilmesi Milli Eğitim hukukunun ayaklan altına alındığının kanıtıdır” dedi.  
Cumhuriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3