-2016'NIZ GEÇMİŞ OLSUN: TERÖRİSTLERİN BOMBALADIĞI TBMM'DEKİ MERMER PARÇALARI YENİ YIL TEBRİĞİ OLDU

- Her yıl bu günlerde Ankara Ulus postanesi önünde sıralanan tezgahlarda hem sergilenen hem satılan ya da mahalle aralarındaki kırtasiye dükkanlarında vitrinlere konulan "yaldızlı" ve "normal" yılbaşı tebrik kartları tarihe karışalı uzun yıllar geçti. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ise tebrik kartı geleneğini bu yıl yeniden oluşturdu. Ancak geçmişte kalan tebrik kartlarından farklı olarak BYEGM'nin tebrik kartlarında yaldız yerine FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz gecesi parçaladıkları TBMM'nin "mermerleri" kullanıldı.

-2016'NIZ GEÇMİŞ OLSUN: TERÖRİSTLERİN BOMBALADIĞI TBMM'DEKİ MERMER PARÇALARI YENİ YIL TEBRİĞİ OLDU

ANKARA (ANKA) - Her yıl bu günlerde Ankara Ulus postanesi önünde sıralanan tezgahlarda hem sergilenen hem satılan ya da mahalle aralarındaki kırtasiye dükkanlarında vitrinlere konulan "yaldızlı" ve "normal" yılbaşı tebrik kartları tarihe karışalı uzun yıllar geçti. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ise tebrik kartı geleneğini bu yıl yeniden oluşturdu. Ancak geçmişte kalan tebrik kartlarından farklı olarak BYEGM'nin tebrik kartlarında yaldız yerine FETÖ'cü teröristlerin 15 Temmuz gecesi parçaladıkları TBMM'nin "mermerleri" kullanıldı.
BYEGM'den yapılan açıklamaya göre 15 Temmuz gecesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin FETÖ terör örgütünün saldırısı sonucu yıkılan duvarlarının mermerleri yeni yıl tebriği oldu.
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), 15 Temmuz 2016 gecesi hain kalkışmayı gerçekleştiren Fethullahçı Terör Örgütü’nün bombaladığı, milli egemenliğin simgesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yıkılan duvarlarının taşlarını, ‘Türkiye’nin demokrasiye bağlığının simgesi’ olarak dünyanın dört bir yanına gönderdi.


-"TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR"-


BYEGM tarafından İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde yeni yıl kutlaması olarak tasarlanan çalışmanın kapağında Meclis’in bombalanan duvarlarının fotoğrafı ve yıkılan duvarı oluşturan mermerlerden düşen küçük bir parça yer aldı ve “Terör insanlık suçudur” denildi.
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca imzalı tebrikte “Türk halkı 15 Temmuz 2016’da demokrasisine canı pahasına sahip çıktı. FETÖ mensubu teröristler tarafından bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi duvarlarından kopan bu mermer parçası, Türkiye’nin demokrasiye bağlılığının bir simgesi olarak size armağan edilmektedir.  Demokrasi içinde mutlu yıllara…” ifadesi yer buldu.
Yeni yıl kutlama kartlarının arka yüzünde yer alan kare kod aracılığıyla ise mermer parçalarının, Meclis’in bombalanan duvarına ait olduğuna dair Ankara Üniversitesi Yer Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yusuf Kağan Kadıoğlu tarafından verilen sertifikalarına ulaşılması sağlanıyor.


-"UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ..."-


15 Temmuz’da Türkiye’nin teröre ve darbeye karşı tüm dünyaya örnek olacak bir duruş sergilediğini belirten Mehmet Akarca, “O gece verdiğimiz şehitleri, tankların ve yaylım ateşinin önünde göğsünü siper eden Türk halkını, ortaya koydukları iradeyle halkı yüreklendiren kahraman Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızı, Kurtuluş Savaşı’nda bile dokunulmayan ‘Gazi Meclis’i harabeye çeviren büyük ihaneti asla unutmayacağız, unutturmayacağız” demek için bu yeni yıl tebriklerini hazırladıklarını kaydetti.
BYEGM’nin 4 bin adet basılan ve demokrasi anısını yaşatan yeni yıl kartları, Washington, New York, Paris, Londra, Bakü, Brüksel, Taşkent, Saraybosna’nın da aralarında bulunduğu dünyadaki 18 basın müşavirliği aracılığıyla o ülkelerin üst düzey yöneticilerine, Avrupa Parlamentosu’nun tüm üyelerine, Türkiye’deki yabancı büyükelçiliklere, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve tüm bakanlıklara, 81 ilin valiliğine, belediye başkanlıklarına, Sivil Toplum Kuruluşlarına, üniversite rektörlerine, Basın Yayın İl Müdürlerine gönderilerek mümkün olduğu kadar çok kişiye ulaşması sağlandı. (ANKA)
(HM/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3