-27/12/2016: SICAKLIK ÜLKE GENELİNDE MEVSİM NORMALLERİNDE

-Hava sıcaklığı, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklık, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

-27/12/2016: SICAKLIK ÜLKE GENELİNDE MEVSİM NORMALLERİNDE

ANKARA (ANKA) - Hava sıcaklığı, Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklık, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Bingöl çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Kuzey Ege kıyıları, Doğu Karadeniz ve Hakkâri çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında  yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Doğu Akdeniz kıyıları, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Akdeniz Bölgesi'nin yüksekleri (Mersin, Kahramanmaraş ve Adana'nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri) yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı,  Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklığın, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, genellikle kuzeyli, doğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

-KAR UYARISI-

 Kar yağışlarının Akdeniz Bölgesi'nin yükseklerinde (Mersin, Kahramanmaraş ve Adana'nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri) yoğun kar yağışları şeklinde olması beklendiğinden, geçtiğimiz hafta ekstrem kar yağışlarının yaşandığı bölgede ulaşımda aksamalar, buzlanma, don, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ tehlikesi, çatı çökmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra bölgenin doğu kesimlerinin gece saatlerinden sonra Çanakkale'nin batı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur, yağış alan yerlerin yüksek kesimlerinde ve Bilecik çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı bekleniyor. Sabah saatlerinde doğusunda yer yer pus ve sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzey kesimlerinde, kuzeybatı ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı, iç kesimlerinin çok bulutlu, İzmir'in kuzey kıyılarının gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin orta ve doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde kar şeklinde olması beklenen yağışların Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak; bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde (Mersin, Kahramanmaraş ve Adana'nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri)bu sabah saatlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Sinop ve Kastamonu çevreleri ile gece saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi tahmin ediliyor. Rüzgarın ; Kıyılarda güneydoğu yönlerden kuvvetlice esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Bölgenin kıyı kesimlerinde yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısı ile Bingöl ve Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, batısının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin doğusunda yer yer sis ve pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

 -BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu. (3)

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu. (7)

İZMİR: Parçalı bulutlu, kuzey kıyıları gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu. (10)

ADANA: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu sabah saatlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. (11)

ANTALYA: Parçalı çok bulutlu. (15)

BOLU: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı. (2)

TRABZON: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu. (9)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu. (0)

DİYARBAKIR: Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu. (8)(ANKA)

(TA/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3