-TERÖR PROPAGANDASI YAPAN BİN 656 KİŞİ TUTUKLANDI, 10 BİN KİŞİNİN SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

– İçişleri Bakanlığı, sosyal medya üzerinden, halkı kin ve nefrete sevk eden, terör örgütü propagandası yapan ve terör örgütü ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden bin 656 kişinin tutuklandığını açıkladı. Bakanlık, açık kimlikleri tespit edilerek Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilen 10 bin kişi hakkında da soruşturma ve adli sürecin devam ettiğini belirtti.

-TERÖR PROPAGANDASI YAPAN BİN 656 KİŞİ TUTUKLANDI, 10 BİN KİŞİNİN SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

ANKARA (ANKA) – İçişleri Bakanlığı, sosyal medya üzerinden, halkı kin ve nefrete sevk eden, terör örgütü propagandası yapan ve terör örgütü ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden bin 656 kişinin tutuklandığını açıkladı. Bakanlık, açık kimlikleri tespit edilerek Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilen 10 bin kişi hakkında da soruşturma ve adli süreçin devam ettiğini belirtti. 

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü'nce yürütülen çalışmalarda, son 6 ayda sosyal medya üzerinden halkı kin nefret ve galeyana sevk eden, terör örgütünü öven, terör örgütü propagandası yapan, terör örgütü ile iltisaklı olduğunu alenen beyan eden, devlet büyüklerine hakaretlerde bulunan, devletin bölünmez bütünlüğüne, toplumun can güvenliğine kast eden 3 bin 710 kişi hakkında adli işlem yapıldığını belirtti. Açıklamada, hakkında işlem yapılanlardan bin 656’sının  tutuklandığını, bin 203'ünün  de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ifade edildi. 84 kişinin gözaltı işleminin devam ettiği bilgisinin verildiği açıklamada, 767 kişinin de gözaltından serbest bırakıldığı kaydedildi. Açıklamada, “Hali hazırda açık kimlikleri tespit edilerek Cumhuriyet Savcılıklarına intikal ettirilen 10 bin kişi hakkında da soruşturma ve adli süreç devam etmektedir. Her alanda olduğu gibi sosyal medya alanında da terörle mücadele kararlılıkla sürdürülmekte olup, suç ve suçlularla mücadele birimlerimizin teknik kabiliyetlerinin güçlendirilmesinin yanı sıra Twitter, Facebook, YouTube başta olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası servis sağlayıcı, kurum ve kuruluşlar ile yürütülen iş birlikleri de en üst seviyeye taşınmıştır” denildi. (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3