-YURTDIŞINDAN BİLGİSAYAR, CEP TELEFONU VE TELEVİZYON ALACAKLAR ÜCRET ÖDEYECEK

- Yurtdışından getirilecek cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar, radyolar ve videolardan 1 Euro’dan 80 Euro’ya kadar değişen oranlarda ücret alınacak.

-YURTDIŞINDAN BİLGİSAYAR, CEP TELEFONU VE TELEVİZYON ALACAKLAR ÜCRET ÖDEYECEK

ANKARA (ANKA) - Yurtdışından getirilecek cep telefonları, bilgisayarlar, tabletler, televizyonlar, radyolar ve video oynatıcılardan 1 Euro’dan 80 Euro’ya kadar değişen oranlarda ücret alınacak.

Bakanlar Kurulu’nun ticari ithalat maksadı dışında yurt dışından getirilecek televizyon, radyo, video, uydu alıcı cihazları, birleşik cihazlar ile bunların dışında kalan radyo televizyon yayını almaya yarayan her türlü cihazlar için bir defaya mahsus ve 2017 yılı için geçerli olmak üzere ücretlerin alınması hakkında kararı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Bakanlar Kurulu’nun aldığı karara göre, yurtdışından getirilecek televizyon, radyo, video, uygu alıca cihazları, birleşik cihazlar ile bunların dışında kalan radyo, televizyon yayını almaya yarayan her türlü cihazlar için bir defaya mahsus ve 2017 yılı için geçerli olmak üzere Başbakan Yardımcılığı’nın, (Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğünün) yazısı üzerine 1 Euro’dan 80 Euro’ya kadar değişen oranlarda ücretlerin alınmasına karar verildi. Her bir cihaz için tahsil edilecek ücretler ise şöyle:

“51 ekrana kadar televizyonlardan 10 Euro, 148 ekrandan yukarısı için 80 Euro, cep tipi radyo alıcılardan 1 Euro, taşınabilir radyo alıcılarından 2 Euro, televizyon yayınlarını alma ve kaydetme özelliği olan video oynatıcılardan 18 Euro, radyo veya televizyon yayını almaya yarayan set üstü kutusu cihazları ile her türlü uydu alıcı cihazlardan ise 7 Euro, televizyon ağırlıklı bileşik cihazlardan (televizyon-radyo) 9 - 21 Euro arasında değişen ücretler alınacak. Radyo ağırlıklı bileşik cihazlardan 1 ila 18 Euro arasında değişen ücretler tahsil edecek. Cep tipi radyolu Mp3-Mp4 çalar ile radyo veya televizyonlu navigasyonlardan 2 ila 10 Euro arasında değişen ücret alınacak. Cep telefonlarından 20 Euro, bilgisayar ve tabletlerden 10 Euro, radyo ve televizyon almaya yarayan her türlü cihazlardan 18 Euro tahsil edilecek.” (ANKA) (YE/TA)  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-BAKIRKÖY’DE ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNİ ATTI
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
-TÜRKİYE’DE 2017 YILINDA 1 MİLYON 202 BİN 716 ADET TRAFİK KAZASI OLDU
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme