-CHP ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

-CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, S.A isimli bir erkeğin 8 yaşındaki bir kız çocuğuna 6 ay boyunca “nitelikli cinsel istismar”da bulunduğu haberlerini anımsatarak, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle, çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarını sordu.

-CHP ÇOCUKLARA CİNSEL İSTİSMARI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

ANKARA (ANKA) -CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, S.A isimli bir erkeğin 8 yaşındaki bir kız çocuğuna 6 ay boyunca “nitelikli cinsel istismar”da bulunduğu haberlerini anımsatarak, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle, çocuklara yönelik cinsel istismar iddialarını sordu.

Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde basına yansıyan çocuklara yönelik cinsel istismarı gündeme taşıdı.

 Tanrıkulu bu çerçevede Başbakan Yıldırım’a şu soruları yöneltti:

“Yaşanan bu elim olay çocukların istismara fiilen ne denli açık olduklarının ve hukuken de yeterli biçimde korunmadıklarının bir örneği midir? S.A. sözü edilen vaka haricinde başka cinsel istismar ve tecavüz suçları da işlemiş midir? Olayın eksiksiz, ivedi ve tarafsız biçimde soruşturularak dava süresince ve sonrasında adaletin yerini bulması ve daha fazla mağduriyet yaşanmaması adına her tür önlem ve tedbir alınacak mıdır? Mağdurun beyanları netlik içerirken, bilirkişi raporu da mağdurun ifadelerini doğrular biçimde tespitlerde bulunmuşken, nitelikli cinsel istismarda bulunan bir kişinin tutuksuz yargılanmasının gerekçesi nedir? Tutuksuz yargılama kararı, cinsel suç vakalarında sıklıkla uygulanarak olumsuz sonuçlar yaratmasına rağmen, neden hala ısrarla sahiplenilmektedir? Nitelikli cinsel istismara uğrayan 8 yaşındaki kız çocuğunun fiziksel ve psikolojik durumu ortadayken, nitelikli cinsel istismar zanlısı S.A.nın toplum içine salınmasıyla mağdurun ve ailesinin mağduriyetlerinin katmerleneceği düşünülmemekte midir?” (ANKA)

(BK/TA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3