LYS değişikliğiyle başarı sıralaması şartı! 2017 LYS soruları açık uçlu mu olacak?

LYS sisteminde yapılan değişikli öğretmenlik bölümünü seçeceklere başarı sıralaması şartı gelecek, bir süredir gündemde olan açık uçlu sorular uygulamaya konulacak. Peki, 2017 LYS soruları açık uçlu mu olacak? Öğretmenlik için başarı sıralaması şartı kaç olacak? İşte, YÖK’ten gelen açıklamanın detayları ve yeni LYS sistemine ilişkin detaylar!

LYS değişikliğiyle başarı sıralaması şartı! 2017 LYS soruları açık uçlu mu olacak?

LYS'de açık uçlu sorular konusu yeniden gündeme geldi. 'LYS'de öğretmenlik için başarı sıralaması şartı getirdik' açıklamasında bulunan YÖK başkanı  Prof. Dr. Yekta Saraç, yeni sistemde bazı soruların açık uçlu olacağını ifade etti. Peki, açık uçlu soru nedir? Öğretmen başarı sıralaması kaç olacak? 2017 LYS soruları açık uçlu mu olacak? Açık uçlu soru nedir? İşte, detaylar!

Sınav sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, öğretmenlik bölümleri başarı sıralamasına şart getirecekleri bilgisini verdi. Saraç’ın LYS’de açık uçlu sorular açıklaması ise merak uyandırdı. Peki, 2017 LYS soruları açık uçlu mu olacak? İşte, YÖK’ten gelen açıklamanın detayları ve yeni LYS sistemine ilişkin detaylar!

ÖĞRETMENLİK BÖLÜM SIRALAMASINA ŞART GELİYOR

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın LYS sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz olaylarından sonra yükseköğretim kurumlarını temizlemeye çalıştıklarını ifade eden Saraç, öğretmenlik bölümü için başarı sıralaması getireceklerinin haberini verdi. Öğretmenlik başarı sıralamasında 240 bin sınırı çizen Saraç’ın en dikkat çeken LYS açıklaması ise “açık uçlu sorular” oldu.

LYS SORULARI AÇIK UÇLU MU OLACAK?


YÖK başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, daha önce de gündeme gelen LYS’de açık uçlu sorular döneminin başlayacağını duyurdu. Peki , LYS soruları açık uçlu mu olacak? Saraç, LYS sorularının açık uçlu olacağını şu sözlerle dile getirdi: “Üniversiteye girişteki ikinci aşama olan LYS'de öğrencilerin açık uçlu sorularla tanışmasını sağlayacak şekilde az sayıda soru sorulacağını ifade edebilirim. Öğrencilerimizi hiçbir şekilde tedirginliğe sevk etmemiz lazım. Açık uçlu soruya yavaş yavaş geçilecek. Bu bağlamda öğrencilerimizin açık uçlu sorularla tanışmasını istiyoruz.”

İLAHİYAT FAKÜLTESİNE GİRECEKLERE DEĞİŞİKLİK

YÖK Başkanı, yeni ilahiyat fakültesini hedefleyen için öğrencilere de bilgilendirmede bulundu. Saraç ilahiyat fakültelerinde yapılacak değişikliği şu sözlerle dile getirdi: “Yükseköğretim Kurulu olarak ilahiyat fakültelerinde artık bu yıldan itibaren ikinci aşamadan öğrenci alınacağını burada açıklamak isterim.”

AÇIK UÇLU SORU NEDİR?

YÖK başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın açıklamaları ardından “açık uçlu soru nedir?” sorusu yeniden gündeme geldi. Açık uçlu soru, basitçe evet ya da hayır olarak cevaplanamayan, şıkları bulunmayan klasik, yazılı soruları ifade eden soru tipidir. Açık uçlu soruda soruyu cevaplayanın duygu ve düşüncelerine analizle ulaşılmak istenir. Açık uçlu sorular genellikle öğretmenler tarafından klasik sınavların son sorusu olarak sorulur.

Hürriyet

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme