Kuran kursunda çocuklara cinsel istismar iddiasına tutuklama

Giresun’da müftülüğe bağlı bir Kuran kursunda bir eğitmen çocuklara cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Kuran kursunda çocuklara cinsel istismar iddiasına tutuklama

Cumhuriyet’ten Canan Coşkun’un haberine göre  iddianamede müftülüğün onayıyla Alucra Erkek Yatılı Hafızlık Kuran Kursu’na yardımcı öğretici olarak alınan Halil İbrahim U.’nun, S.U. isimli başka bir öğreticiyle beraber çalıştığı belirtildi.

S.U.’nun bazen ailesine yardım etmek amacıyla akşam köyüne gittiği, U.’nun böylece kursta yalnız kaldığı ve çocukları odasına çağırarak kapıyı kilitlediği öne sürüldü.

U.’nun çocuklarla cinsel içerikli konuşmalar yaptığı iddia edilen iddianamede, çocukların pantolonlarını ve elbiselerini zorla çıkarıp cinsel istismarda bulunduğu ifade edildi.

Çocukları tehdit etmiş

U.’nun çocuklar banyo yaparken yanlarına giderek taciz ettiği, çıplak fotoğraflarını çektiği ve bunları Facebook’a yüklemek ve arkadaşlarına göstermekle tehdit ettiği de kaydedilen iddianamede, eğitmenin çocuklara cinsel içerikli görüntüler izlettiği ve yaptıklarını anlatmamaları için çocukları kurstan atmakla tehdit ettiği de belirtildi.

Şikayet üzerine işine son verilmiş

Çocukların ve velilerinin şikayetleri üzerine kurstaki kadrolu öğretici olan M.Y.’nin Alucra İlçe Müftüsü Mustafa Akbulut ile görüşerek ve U.’nun kurstan ayrılmasının uygun olacağına karar verdiği ve kurstaki işini sonlandırdığı kaydedildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında U.’nun evinde arama yapıldığı belirtilirken, sanık tutuklandı. U., Şebinkarahisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3 hsg yükleme, hgs yükle, hgs bakiye yükleme tl yükleme,tl yükle, avea tl yükleme, vodafone tl yükleme, turkcell tl yükleme, bimcell tl yükleme avea fatura ödeme, turkcell fatura ödeme, vodafone fatura ödeme, bimcell fatura ödeme ttnet datura öde,ttnet fatura ödeme, ttnet faturası ödeme trafik cezası ödeme, kredi kartı ile trafik cezası ödeme doğalgaz ödeme, doğalgaz faturası ödeme, kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme elektrik faturası ödeme, kredi kartı ile elektrik faturası ödeme, aksa fatura ödeme , clk fatura ödeme