-‘FIRAT KALKANI’NDA 14 ŞEHİT 33 YARALI

-Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), “Fırat Kalkanı” operasyonunda bugün 4 askerin şehit olmasının ardından “Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır olmak üzere 18 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır” açıklamasında bulundu.

-‘FIRAT KALKANI’NDA 14 ŞEHİT 33 YARALI

ANKARA (ANKA) – Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), “Fırat Kalkanı” operasyonunda bugün 4 askerin şehit olmasının ardından “Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır olmak üzere 18 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır” açıklamasında bulundu.

TSK’dan yapılan açıklamaya ile “Fırat Kalkanı” operasyonunda bugün saat 21.00’e kadar yaşanan gelişmeler açıklandı. ÖSO unsurlarına havadan ve karadan sağlanan ateş desteği ile Bab-Halep yolunda tam kontrolün sağlandığının belirtildiği açıklamada, hava harekatları, bölgedeki topçu birlikleri ve diğer ateş destek vasıtalar ile El-Bab bölgesinde tespit edilen IŞİD hedeflerinin yoğun olarak ateş altına alınmaya devam edildiği kaydedildi.

-SİLAHLI 8 PİKAP İMHA EDİLDİ-

Topçu birlikleri ve diğer ateş destek vasıtaları ile çok sayıda IŞİD hedefi, 3 adet ZSU-23 silah monteli pikap, 2 adet Doçka monteli pikap ve 3 adet ağır makinalı tüfek monteli pikap imha edildi.

-138 IŞİD MİLİTANI ÖLDÜRÜLDÜ-

Türkiye uçaklarınca 67 hedefin vurularak imha edildiğinin duyurulduğu açıklamada, açılan ateşler ve çatışmalar neticesinde 138 IŞİD mensubunun öldürüldüğü, yaralanan çok sayıda IŞİD’linin yoğun ateş altında olmaları nedeniyle tahliye edilemediğinin de telsiz konuşmalarından öğrenildiği bildirildi.

-“10 KAHRAMAN SİLAH ARKADAŞIMIZ ŞEHİT OLMUŞTUR”-

Açıklamada El-Bab’ın kontrolü için yapılan operasyonun devam ettiği belirtilirken, “Öğleden sonra 3 ayrı bölgede bombalı araçlarla yapılan intihar saldırıları sonucunda TSK unsurlarımızdan toplam 10 Kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, ilk tespitlere göre 6’sı ağır olmak üzere 18 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılara bölgedeki hastanelerde müdahale edilmektedir. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, TSK personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.

Öte yandan TSK, bugün gündüz saatlerinde, 15 askerin yaralandığını, 4 askerin de şehit olduğu duyurmuştu.  (ANKA)

(HM/ERD)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3