-ÇANKAYA BELEDİYESİ: SALDIRGAN RESMİ POLİS KİMLİĞİNİ GÖSTEREREK İÇERİ GİRDİ

-Çankaya Belediyesi, Rus Büyükelçi Karlov suikastına ilişkin, “Menfur saldırının yapıldığı gün, saldırganın özel güvenlik görevlisi tarafından x-raydan geçmediği için uyarıldığı, bunun üzerine saldırganın resmi polis kimliğini göstererek içeri girdiği tespit edilmiştir” açıklamasını yaptı.

-ÇANKAYA BELEDİYESİ: SALDIRGAN RESMİ POLİS KİMLİĞİNİ GÖSTEREREK İÇERİ GİRDİ

ANKARA (ANKA) – Çankaya Belediyesi, Rus Büyükelçi Karlov suikastına ilişkin, “Menfur saldırının yapıldığı gün, saldırganın özel güvenlik görevlisi tarafından x-raydan geçmediği için uyarıldığı, bunun üzerine saldırganın resmi polis kimliğini göstererek içeri girdiği tespit edilmiştir” açıklamasını yaptı.

Çankaya Belediyesi, Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’a yönelik suikast hakkında açıklama yaptı. “Bu menfur saldırıyı kınıyor, ailesi ve Rusya Federasyonu halkına başsağlığı diliyoruz” denilen açıklamada, 1994 yılından bu yana başkente hizmet veren Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin büyükelçilikler başta olmak üzere birçok kültür-sanat etkinliği için tercih edilen bir kültür sanat merkezi olduğu, adı geçen sergide olduğu gibi büyükelçilere, derneklere, vakıflara tahsis edildiği belirtildi.

-“X-RAYDAN GEÇMEDİĞİ İÇİN UYARILDI”-

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin, 5 özel güvenlik görevlisi, giriş dahil her katta kameralar ve x-ray cihazları ile sürekli kontrol altında tutulduğu kaydedilen açıklamada, “Menfur saldırının yapıldığı gün, saldırganın özel güvenlik görevlisi tarafından x-raydan geçmediği için uyarıldığı, bunun üzerine saldırganın resmi polis kimliğini göstererek içeri girdiği tespit edilmiştir. Çankaya Belediyesi, olayla ilgili olarak emniyet teşkilatına her türlü kolaylığı sağlamıştır” denildi.

-SERGİ SALONUNA KARLOV’UN ADI VERİLECEK-

Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin bütün kamera kayıtlarının emniyet yetkililerine teslim edildiği de vurgulanan açıklamada, “Menfur saldırının gerçekleştiği sergi salonuna Büyükelçi Andrey Karlov’un adı verilecektir. Bu korkunç saldırıyı tekrar kınıyor, ailesinin ve Rus halkının acısını paylaşıyoruz” denildi. (ANKA)

(GO/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3