-KILIÇDAROĞLU (1): ONLARI KORUMAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ŞEREFİDİR

-CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya’nın Ankara Büyükelçisinin uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin, “Yakışmıyor Türkiye’ye, yakışmıyor. Hiçbir yabancının kendi ülkemizde bir suikaste kurban gitmesini istemiyoruz. Onları korumak Türkiye Cumhuriyetinin şerefidir” dedi.

-KILIÇDAROĞLU (1): ONLARI KORUMAK TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN ŞEREFİDİR

ANKARA (ANKA) - CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Rusya’nın Ankara Büyükelçisinin uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin, “Yakışmıyor Türkiye’ye, yakışmıyor. Hiçbir yabancının kendi ülkemizde bir suikaste kurban gitmesini istemiyoruz. Onları korumak Türkiye Cumhuriyetinin şerefidir” dedi.

-“YAKIŞMIYOR TÜRKİYE’YE, YAKIŞMIYOR”-

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı özetle şunları söyledi:

“Dün akşam Rusya’nın büyükelçisi hain bir saldırıyla hayatını kaybetti. Yakışmıyor Türkiye’ye, yakışmıyor.

-“NİYE CANLI YAKALAMIYORSUN?”-

Öldüren kişinin bir polis olması ayrıca üzerinde durmamız gereken bir noktadır. O kişinin canlı yakalanmayıp da öldürülmesi yine ayrıca üzerinde durmamız gereken bir noktadır. Kimse yok. Niye canlı yakalamıyorsun?

Kaldı ki bu saygıdeğer büyükelçi Türkiye ile Rusya’nın ilişkilerinin düzelmesi için olağanüstü çaba harcayan bir büyükelçiydi. Uçak krizini karşılıklı giderelim diye çaba harcayan birisiydi. Kendisine ve Rus halkına taziyelerimizi ve başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Hiçbir yabancının kendi ülkemizde bir suikaste kurban gitmesini istemiyoruz. Onları korumak Türkiye Cumhuriyetinin şerefidir.

Yeteri kadar koruyamıyorsak ciddi sorun var.

-“KİM AZMETTİRDİ?”-

Sorun onu öldürenden çok onu azmettirenleri bulmamız gerekiyor. Kim azmettirdi? Kim silahı verdi? Kim söyledi? Fotoğraflara bakın arkasında duruyor büyük bir kararlılıkla duruyor. Silahı çekiyor. Sloganlar atıyor. Vurduktan sonra yere düşen büyükelçiyi ayrıca kurşunluyor.

-HÜKÜMETE SESLENDİ-

Böyle bir tablo bu ülkenin vatandaşlarının hak ettiği bir tablo değildir. Şiddetle kınıyoruz böyle bir tabloyu ve hükümet yetkililerine de sesleniyoruz. Bunun faillerini mutlaka bulun, yargının önüne çıkarın. Ne kadar çıkarırlar bilmiyorum.” (ANKA/DEVAM)

(MG/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3