EĞİTİM İŞ:KAYSERİ`DEKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ

Eğitim İş Sendikası Kayseri'de meydana gelen terör saldırısını lanetledi.

EĞİTİM İŞ:KAYSERİ`DEKİ TERÖR SALDIRISINI LANETLİYORUZ
Bu içerik 2490 kez okundu.

Eğitim İş Sendikasından yapılan yazılı açıklamada;

Kayseri’de çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan bir halk otobüsüne, Erciyes Üniversitesi yerleşkesi önünde bombalı araçla saldırı düzenlendi. Türk Silahlı Kuvvetleri 13 askerimizin şehit olduğunu, 48 askerimizin ise yaralandığını açıkladı.

Daha geçtiğimiz hafta İstanbul’da meydana gelen terör saldırısını göz önüne aldığımızda Türkiye, terör örgütlerinin cirit attığı, bomba yüklü araçların rahatça şehirlerin en kalabalık yerlerinde dolaştığı ve korku siyasetinin egemen olduğu bir atmosfere sürüklenmiştir.

Üst üste yaşanan bu saldırılar, ülkedeki güvenlik ve istihbarat zaafını maalesef bir kez daha ortaya koymuştur. Henüz yaşanan hain saldırı ile ilgili kamuoyu tatmin edici şekilde bilgilendirilmemişken, siyasi iktidar her zaman olduğu gibi jet hızıyla yayın yasağı getirerek halkın bilgi edinme hakkını ihlal etmektedir. Yetkililerin bir an önce toplumumuzun kafasındaki soru işaretlerini gidererek, saldırının bütün sorumlularını yargı karşısına çıkarması gerekmektedir.

Eğitim-İş olarak, nereden ve kimden gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur diyor, emperyalizmin güdümündeki terör örgütlerinin her türlü insanlık dışı yol ve yöntemleri deneyerek gerçekleştirdikleri bu katliamı bir kez daha kınıyor ve lanetliyoruz. Tüm ulusumuza başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

         MERKEZ YÖNETİM KURULU 

eğitim iş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik!
Doçentlik Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik!
Başvuru Süresi Uzatıldı
Başvuru Süresi Uzatıldı