-KILIÇDAROĞLU: BU OYUNA HİÇ KİMSE GELMEMELİ, TERÖRÜN EKMEĞİNE HİÇ KİMSE YAĞ SÜRMEMELİ

-CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’deki bombalı saldırıya ilişkin, “Terör konusunda millet olarak dik ve onurlu durursak, teröre boyun eğmezsek, terörü hep birlikte lanetler, hep birlikte karşı durursak bu olayı aşarız. Teröristler amaçlarına ulaşmak için toplumda yılgınlık yaratmak isterler. Karışıklık yaratmak isterler. Toplumu biri birine düşman etmek isterler. Bu oyuna hiç kimse gelmemeli. Bu oyuna hiç kimse gelmemeli. Terörün ekmeğine hiç kimse yağ sürmemeli. Hep birlikte teröre karşı mücadele edeceğiz” dedi.

-KILIÇDAROĞLU: BU OYUNA HİÇ KİMSE GELMEMELİ, TERÖRÜN EKMEĞİNE HİÇ KİMSE YAĞ SÜRMEMELİ

ANKARA (ANKA)- CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’deki bombalı saldırıya ilişkin, “Terör konusunda millet olarak dik ve onurlu durursak, teröre boyun eğmezsek, terörü hep birlikte lanetler, hep birlikte karşı durursak bu olayı aşarız. Teröristler amaçlarına ulaşmak için toplumda yılgınlık yaratmak isterler. Karışıklık yaratmak isterler. Toplumu biri birine düşman etmek isterler. Bu oyuna hiç kimse gelmemeli. Bu oyuna hiç kimse gelmemeli. Terörün ekmeğine hiç kimse yağ sürmemeli. Hep birlikte teröre karşı mücadele edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi ve TBMM Grubu, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Parti Genel Merkezi'nde basına kapalı olarak toplandı.

Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi ve TBMM Grubu ortak toplantısı öncesinde konuştu. CHP lideri özetle şunları söyledi:

“Kayseri’de yaşanan olay son derece acı, atlatılması zor bir olay.

Sayın Valiyi, Sayın Başbakan’ı ve Genelkurmay Başkanını aradım. Hem geçmiş olsun dileklerimi, başsağlığı dileklerimi ilettim. Olay hakkında bilgi almaya çalıştım.

Şundan bütün milletin emin olması lazım.  Terör konusunda millet olarak dik ve onurlu durursak, teröre boyun eğmezsek, terörü hep birlikte lanetler, hep birlikte karşı durursak bu olayı aşarız.

-“TERÖRÜN EKMEĞİNE HİÇ KİMSE YAĞ SÜRMEMELİ”-

Teröristler amaçlarına ulaşmak için toplumda yılgınlık yaratmak isterler. Karışıklık yaratmak isterler. Toplumu biri birine düşman etmek isterler. Bu oyuna hiç kimse gelmemeli. Bu oyuna hiç kimse gelmemeli. Terörün ekmeğine hiç kimse yağ sürmemeli. Hepimiz dik hepimiz onurlu hepimiz vakur bir davranış sergilemek zorundayız.

-“HEP BİRLİKTE TERÖRE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ”-

Daha önce de söyledim güvenlik güçlerine sıkılan her kurşun millete sıkılmış bir kurşundur. Yapılan her eylem millete karşı yapılmış bir eylemdir. O nedenle toplum olarak millet olarak vatandaşlar olarak hep birlikte teröre karşı mücadele edeceğiz.

-“BİZ NE DERSEK DİYELİM ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKIYOR”-

Şehitlerimiz var, biz ne dersek diyelim ateş düştüğü yeri yakıyor. Onlara Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımız, ağır yaralılarımız var. Onlara da acil şifalar diliyoruz. İnşallah bu son olur. Türkiye bir daha bu tür olaylarla karşı karşıya gelmez. “ (ANKA)

(MG/ORH)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3