-BAŞBAKAN YARDIMCISI KAYNAK: SALDIRI ÇARŞI İZNİNE ÇIKAN ASKERLERE YÖNELİK

–Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu özel halk otobüsüne yönelik bir bombalı araçla saldırıda bulunulduğunu belirtti. Saldırının tarzı itibarıyla geçen hafta Beşiktaş’taki patlamaya benzediğini ifade eden Kaynak, saldırılarla Türkiye’ye hangi mesaj verilmek istenirse istensin asla istikametinden saptıramayacağını belirtti.

-BAŞBAKAN YARDIMCISI KAYNAK: SALDIRI ÇARŞI İZNİNE ÇIKAN ASKERLERE YÖNELİK

KAHRAMANMRAŞ (ANKA) – Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu özel halk otobüsüne yönelik bir bombalı araçla saldırıda bulunulduğunu belirtti. Saldırının tarzı itibarıyla geçen hafta Beşiktaş’taki patlamaya benzediğini ifade eden Kaynak, saldırılarla Türkiye’ye hangi mesaj verilmek istenirse istensin asla istikametinden saptıramayacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kayseri’de meydana gelen patlama hakkında açıklamalarda bulundu. Kaynak, bugün sabah saat 8.45 sıralarında çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu özel halk otobüsüne yönelik bir bombalı araçla saldırıda bulunulduğunu belirtti. Kaynak, Kayseri’deki saldırının tarzı itibarıyla geçen hafta Beşiktaş’taki saldırıya benzediğini ifade etti. Kaynak, “Maalesef yaralılar var. Ama şehit var mı, ölü var mı bu hususta Sayın Başbakanımız buraya intikal ettiğinde bilgi alabiliriz. Bildiğiniz gibi yayın yasağı var. Biz insanlık adına bugün Kahramanmaraş’tan tüm dünyaya mesaj vermeye çalışırken içimizdeki bir kısım hain unsurlar bizim ülkemizin, insanımızın güvenliği için özel yetiştirmeye çalıştığımız komandolarımızı, Hava İndirme Tugayını hedef almışlar, dolayısıyla çok elim ve üzücü bir havadisle güne başladık” dedi.

Saldırının Türkiye’ye hangi mesaj verilmek istenirse istensin asla istikametinden saptırmayacağını kaydeden Başbakan Yardımcısı Kaynak, “Türkiye etrafında olup bitenlere kayıtsız kalmayacaktır. Türkiye’nin güvenliği etrafındaki ülkelerdeki sınırlardan başlar. Oradaki istikrardan, oradaki huzurdan başlar. Türkiye içindeki bu hadiselerin arkasında bu maşayı tutan eller var. Bunu biliyoruz biz ama asla bu bölgede etrafına kayıtsız kalmasını kimse Türkiye’den beklemelidir. Hadiseyi çok şehit vermeden, yaralı vermeden umarım atlatabiliriz” dedi. (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
TÜRK EĞİTİM SEN GENELBAŞKANI TALİP GEYLAN: “ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILANLARI ŞİDDETLE LANETLİYORUM.”
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
MEB’in yayınladığı lise listesinde 32 ile şok! O illerde Anadolu lisesi tercihi yapılmayacak!
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3