-ÖMER ÇELİK: CHP'NİN 'TERÖR ÖRGÜTÜ' LİSTESİNE ALINMASI KABUL EDİLEMEZ

-Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, “CHP Türkiye’nin anamuhalefet partisidir. CHP 15 Temmuz darbe girişiminde darbe girişimine karşı milli iradenin yanında durmuştur. Dün de teröre karşı ortak bildiriye imza atmıştır. O sebeple CHP’nin hiçbir şekilde terör örgütlerinin sayıldığı bir listede sayılması doğru değildir. Kabul edilemez” dedi.

-ÖMER ÇELİK: CHP'NİN 'TERÖR ÖRGÜTÜ' LİSTESİNE ALINMASI KABUL EDİLEMEZ

ANKARA (ANKA)- Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, “CHP Türkiye’nin anamuhalefet partisidir. CHP 15 Temmuz darbe girişiminde darbe girişimine karşı milli iradenin yanında durmuştur. Dün de teröre karşı ortak bildiriye imza atmıştır. O sebeple CHP’nin hiçbir şekilde terör örgütlerinin sayıldığı bir listede sayılması doğru değildir. Kabul edilemez” dedi.

Genel Kurul’da Sağlık Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı’nın bütçeleri görüşülüyor.

-“BU SİYASİ NAMUSSUZLUĞUN YANINDA ARKASINDA MI DURACAKLAR YOKSA KARŞISINDA MI OLACAKLAR?”-

Bütçe görüşmeleri sırasında söz isteyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Yeni Şafak Gazetesinin bugünkü sayısını elimize aldığımızda Adalet ve Kalkınma Partisinin Ankara Milletvekili Aydın Ünal’ın terör sözlüğü gibi bir yazı kaleme alıp terörde kim kimdir diye sırasıyla DEAŞ, PKK, DHKP-C, Fetullahçı terör örgütü PYD dedikten sonra aynı dizin içinde CHP’yi bir terör örgütü olarak sıraladığını ve içeriğinde de bırakın kabul edilmesi akılla, mantıkla, izanla bağdaşmayacak değerlendirmelerde bulunduğunu üzülerek okudum.

Bu değerlendirmeler en hafif deyimiyle partimize haksızlıktır, hadsizliktir, vicdansızlıktır, bir siyasi ahlaksızlıktır.

Hukuki yasal haklarımızı arayacağız. Buradan soruyorum AKP Grubuna ve sayın hükümete. Bu hadsizliğin, bu ahlaksızlığın, bu vicdansızlığın, bu ahlaksızlığın neresinde duracaklar? Karşısına mı geçecekler yoksa arkasında mı duracaklar?

Bu ahlaksızlığın, bu hadsizliğin, bu siyasi namussuzluğun yanında arkasında mı duracaklar, yoksa karşısında mı olacaklar?” diye sordu.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı da, “Bizim AK Parti olarak tavrımız açıktır, bu konudaki değerlendirmelerimiz ortadadır. CHP anamuhalefet partisi bizim herhangi bir kategoriye koymamız söz konusu değildir” diye konuştu.

Tekrar söz isteyen Özgür Özel de, “Sayın Naci Bostancı, Sayın Bakan bu içinde kin olan nefret olan hedef gösterme olan apaçık yalan olan bu aşağılık değerlendirmelerin neresindesiniz, kınıyor musunuz, arkasında mı duruyorsunuz?” diye sordu.

- “BUNLAR PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİ DEĞİLDİR”-

Bostancı da, “Bunlar partimizin görüşleri değildir. Şahıs bir gazetede yazmış. Aynı şekilde cevap verilebilir, veriliyor da zaten. Bizim görüşlerimizin olmadığını beyan etmeyi kafi görüyorum” diyerek karşılık verdi.

-“DOĞRU BULMUYORUM”-

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik de şunları ifade etti:

 “CHP  Türkiye’nin anamuhalefet partisidir. CHP 15 Temmuz darbe girişiminde darbe girişimine karşı milli iradenin yanında durmuştur. Dün de teröre karşı ortak bildiriye imza atmıştır. O sebeple CHP’nin hiçbir şekilde terör örgütlerinin sayıldığı bir listede sayılması doğru değildir. Kabul edilemez.

CHP ile ilgili olarak ana muhalefet partisinin terör örgütlerinin isminin sıralandığı bir liste içinde sayılmasını doğru bulmuyorum.”

-“BU DAVRANIŞI KINIYORUM”-

Meclis Başkanvekili Hamzaçebi de, “Gazetelerde yer alan köşeyazıları birleşimi yöneten Meclis Başkanvekili olarak benim ilgi alanıma girmez, ancak bu yazıyı yazan eğer bir milletvekili ise  bugünkü tartışmalara konu olması nedeniyle bunu öğrenmiş bulunuyorum benim de görüşüm şudur; terör örgütlerinin bir milletvekili tarafından listelendiği yazıda o örgütler arasına CHP’yi koymayı kesinlikle kabul edilemez buluyorum. Çirkin buluyorum, yakışıksız buluyorum. Bu davranışı kınıyorum” dedi. (ANKA)

(MG/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3