-'PROJE' OKULLARINA 491 ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILDI

-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, proje okulu olarak belirlenen eğitim kurumlarına, 491 öğretmenin atamasının yapıldığını bildirdi.

-'PROJE' OKULLARINA 491 ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILDI

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, proje okulu olarak belirlenen eğitim kurumlarına, 491 öğretmenin atamasının yapıldığını bildirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin soru önergesini yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı, bakanlığınca proje okullarının belirlenmesi için gerekli olan kriterlerin; 1 Eylül 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde belirtildiğini söyledi.

Yönetmeliğin yayım tarihi itibarıyla görev süresini tamamlayan öğretmen ve yöneticilerin yer değiştirme işlemlerinin aynı yönetmelik hükümleri çerçevesinde il milli eğitim müdürlüklerince yürütüldüğünü belirten Milli Eğitim Bakanı, 27 Ekim 2016 tarihi itibarıyla bu okullardan 42 eğitim kurumu yöneticisinin görev yerinin değiştirildiğini yine bu okullara 161 kişinin eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı, bakanlığın kayıtlarında yapılan incelemede yönetmelik kapsamında proje okulu olarak belirlenen eğitim kurumlarına, aynı yönetmelikte belirtilen usulle toplam 491 öğretmenin atamasının yapıldığını belirtti. (ANKA)

(MG/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3