EĞİTİM İŞ:TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Eğitim İş Sendikası İstanbul Beşiktaş Arena Stadyumu önünde meydana gelen bombalı saldırı sonrasında basın açıklaması yayınladı.

EĞİTİM İŞ:TERÖRÜ LANETLİYORUZ

Dün akşam İstanbul Beşiktaş Arena Stadyumu önünde Beşiktaş-Bursaspor maçı sonrasında düzenlenen hain saldırıda 7’si sivil, 30'u polis,bir kişinin de kimliğinin belirlenemediği toplam 38 şehit olduğunu, 155 kişinin de yaralandığını büyük bir üzüntü ile öğrendik.

Emperyalist ülkelerin besleyip büyüttüğü terör örgütleri çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Eğitim-İş olarak bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

AKP hükümetinin özellikle geçmişten uygulaya geldiği yanlış dış politikaları sonucu,ülkemizin Güneyi ve bütünüyle Ortadoğu terör bataklığı haline dönüşmüştür.Sonuç olarak bu bataklık Türkiye'yi de içine çekmeye çalışmaktadır.

Ülkemizi dinsel, etnik her ne adla bölmek yıkmak isteyen uluslararası emperyalizm ve onun maşaları şunu iyi bilmelidir ki; tarihinde kurtuluş mücadelesini kazanmış olan bu ulus, birlik ve bütünlük içinde kenetlenerek bu lanet teröre gereken cevabı verecektir.

Eğitim-İş Sendikası olarak hükümeti bir an önce daha duyarlı ve daha tutarlı olmaya, gerekli her türlü önlemi almaya davet ediyoruz. Kanlı terör örgütünü bir kez daha şiddetle ve lanetle kınıyoruz. Bütün şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Şehit ailelerinin ve ulusumuzun başı sağ olsun.

MERKEZ YÖNETİM KURULU

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3