YAŞAR KEMAL KÜTÜPHANESİ YENİMAHALLE’DE AÇILIYOR

ANKARA (ANKA) - Yenimahalle Belediyesi, eğitim adına yaptığı çalışmalarla ilçeye yeni bir kütüphane daha kazandırdı. 3 Aralık’ta açılışı yapılacak olan “Yaşar Kemal Kütüphanesi” Batıkent Meydan AVM içinde hizmet verecek.

YAŞAR KEMAL KÜTÜPHANESİ YENİMAHALLE’DE AÇILIYOR

Yenimahalle Belediyesi’nin eğitim yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Yenimahalleli çocuk ve gençler, ders çalışmak ve araştırma yapmak için artık belediye kütüphanesinin yolunu tutacak. Cumartesi günü açılacak olan Yaşar Kemal Kütüphanesi, 150 metrekare kapalı alan üzerinde, 20 öğrencinin aynı anda ders çalışmasına imkan sağlayacak şekilde düzenlendi.

-“SORGULAYAN BİR NESİL YOK”-

Türkiye’de eğitim sisteminin içler acısı olduğunu ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Sorgulayan bir nesil yok. Aydınlık yarınlarımız için çocuklarımız en iyi şartlarda eğitilmelidir. Biz Yenimahalle’de çocuklarımızın özel okullardaki gibi sağlıklı bir ortamda eğitim alması için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Devlet okullarının fiziki koşullarını özel okullar seviyesine çıkartacağız demiştik. Bu nedenle bölgemizdeki okulların tadilatlarını gerçekleştiriyoruz. İlçemizin kütüphaneye ihtiyacı olduğunu gördüğümüzden de yeni bir kütüphane daha açıyoruz” dedi.

Üyelik gerektirmeden giriş yapılacak olan kütüphanede hikayeden romana ders kitaplarından ansiklopedilere kadar tüm kitaplar raflardaki yerini aldı. Kütüphane, haftanın 7 günü saat 08.00-22.00 saatleri arasında hizmet verecek. (ANKA)

(HM/TA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3