BAŞKA ÖĞRETMEN ÖLMEDEN SORUŞTURMALARI TAMAMLAYIN!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın açığa alınan 6007 öğretmeni göreve iade etmesini “Nihayet iyi haber” olarak değerlendiren CHP, bir de uyarıda bulundu: “Açığa alınmış 20’ye yakın öğretmen bu karalamaya dayanamayarak intihar etti, başka öğretmen ölmeden acilen tüm soruşturmalar tamamlanmalı!”

BAŞKA ÖĞRETMEN ÖLMEDEN SORUŞTURMALARI TAMAMLAYIN!

İRGİL’DEN MEB’E SORUŞTURMALARI ACİLEN TAMAMLAYIN ÇAĞRISI

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, cuma günü 6007 öğretmen iadesi üzerine Meclis genel kurulunda MEB teşkilat görüşmeleri sırasında Milli Eğitim Bakanlığına önemli uyarılarda bulundu.

“Açığa alınan 6007 öğretmenin görevlerine iade edilmesi iyi bir haber. Ancak, biz isterdik ki bu kadar geç kalınmasaydı” diyen İrgil şöyle devam etti:

 

BU İNSANLARI GERİYE KİM GETİRECEK?

 

“Çünkü bu süreçte açığa alınan 20’ye yakın öğretmenimiz intihar etti. Örneğin, Öğretmenler Günü’nde, 47 yaşındaki Ergülü Yıldız kendini astı, açığa alınmış bir öğretmendi, maalesef bu karara yetişemedi. Bir gün önce olsaydı belki iade edilmiş olacaktı. Aynı şekilde, Bilecik’te Mustafa Güneyler, 50 yaşında, evinde tüp gazıyla intihar etti. Muğla’nın Ortaca ilçesinde, 37 yaşında Mehmet Karadoğan limon bahçesinde kendini vurarak intihar etti. Mersin’de, öğretmen olan oğlu tutuklanan bir imam bu itibarsızlığa, bu karalamaya tahammül edemeyip intihar etti. Onurlarıyla oynanan bu yükün altından kalkamıyorlarsa intihar ediyorlar. Bu intiharlar kul hakkı değil mi? Bu haksızlıklar, sorgusuz sualsiz bu ihraçlar, bu açığa almalar kul hakkı değil mi? Bu insanları geriye kim getirecek?”

 

ONURLARINI YARALIYORSUNUZ

 

Bu ölümlerin bir ders olması gerektiğini belirten İrgil, şunları söyledi:

“Bundan sonra geri kalan öğretmenlerin dosyalarının veya yapılacak işlemlerin bir an önce gözden geçirilmesini, olabilecek en hızlı şekilde iadelerini veya bir hükme varılmasını istiyoruz. Çünkü, insanlarla ilgili hüküm kurmadan, bir hükme varmadan onları karaladığınızda onurlarını yaralamış oluyorsunuz. Başınıza geldiğini düşünün. Lütfen bir an önce ihraç edilen veya açığa alınan öğretmenlerle ilgili kriterleri net olarak belirleyin ve bu kriterleri -genişletmek değil- daraltarak insanların onurlarını, aşlarını, işlerini iade edin.”

 

ceyhun irgil chp bursa milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3