MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ, AÇIĞA ALINAN ÜYELERİMİZ GÖREVLERİNE DÖNDÜ

Eğitim İş Sendikası bugün itibari ile görevine iade edilen öğretmenlerin listesini yayınladı

MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ, AÇIĞA ALINAN ÜYELERİMİZ GÖREVLERİNE DÖNDÜ

Bilindiği üzere 29 Aralık 2015 tarihinde başka bir sendikanın eylemi nedeni ile 8 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan bir KHK ile 11285 öğretmen açığa alınmıştı. Bu listenin içersinde yer alan sendikamız üyesi 44 arkadaşımız da bulunmaktaydı.

Yaptığımız girişimler ve verdiğimiz mücadele sonucunda arkadaşlarımızın sehven açığa alındığı bakanlık tarafından kabul edilmiş ve göreve dönüşleri ile ilgili işlemler başlatılmıştı. 

Sözkonusu eyleme katılmayan ve katılmadığını da ispat eden ancak yapılan yanlışlıktan dolayı açığa alınarak mağdur edilen 42 öğretmenimiz, yürüttüğümüz mücadele ve girişimlerimiz sonucu görevlerine iade edilmiştir. Üyelerimizin görevlerine dönmelerine katkısı olan bütün siyasi yapılara, kişilere ve kurumlara da teşekkürlerimizi sunarız.

Eğitim-İş’in kuruluşundan beri ortaya koyduğu mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı’na sayısız defalar geri adım attırmış, bu yolla on binlerce mağdur eğitim çalışanının sorunlarına çözüm üretilmiştir. Bugüne kadar işkolunda hukuk mücadelesinin önderliğini yaparak yüzlerce hukuksuzluğu etkisiz kılmanın, bu yolla işkoluna mücadele heyecanı aşılamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Eğitim-İş olarak siyasal iktidarın adil yargılanma hakkını ihlal edecek, muhalif tüm unsurları susturacak uygulamalarına karşı duracağımızı bir kez daha hatırlatıyor, demokratik ve meşru zeminde sendikal mücadelemizi daha da etkin bir şekilde sürdüreceğimizi vurguluyoruz.

 

      MERKEZ YÖNETİM KURULU 

GÖREVE İADE EDİLENLERİN TAM LİSTESİ

 

göreve iade edilen öğretmenler tam listesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3