-BAŞBAKAN YILDIRIM (1): TASARIYI KOMİSYONA ALIYORUZ

-Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismarın cezalandırılmasına ilişkin kanun teklifine yönelik “Meclis’teki bu tasarıyı komisyona alıyoruz” dedi.

-BAŞBAKAN YILDIRIM (1): TASARIYI KOMİSYONA ALIYORUZ

ANKARA (ANKA) - Başbakan Binali Yıldırım, cinsel istismarın cezalandırılmasına ilişkin kanun tasarısına yönelik “Meclis’teki bu tasarıyı komisyona alıyoruz” dedi.

Başbakan Yıldırım, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Yıldırım, “Binlerce gencin bu sorununu çözelim diye bir girişimde bulunduk. Bir kanun teklifi verdik Meclis’e, birden bire kıyamet koptu. Neymiş, tecavüzcüye af geliyormuş. Böyle bir şey yok. Bizim amacımız bu mağduriyeti çözmek. Muhalefet paritlerine bu konuda uzlaşma çağrıları yaptık ve hatta dedik ki,  teklifiniz varsa buyrun teklifinizi de getirin bu meseleyi de halledelim. Böylece kanayan yara ortadan kalksın. Ne yazık ki bu çağrımız gerektiği gibi kabul görmediği gibi aynı zamanda da bunu bir siyasi rant olarak kullanma yolunu tercih ettiler ve çok önemli bir problemi ıskaladılar.  Ayrıca bu yönde toplumda da bir kafa karışıklığı oluşturmayı kısmen başardılar. Gerek toplumdaki mutabakatın tam anlamıyla sağlanması, gerek cumhurbaşkanımızın bu konudaki geniş mutabakat çağrısı gerekse de muhalefet partilerine kendi önerilerini geliştirmeleri için zaman tanınması bakımından Meclis’teki bu tasarıyı komisyona alıyoruz. Komisyonda etraflıca bütün tarafların görüşleri de dikkate alınarak bu sorun mutlaka çözüme ulaştırılacaktır” dedi. (ANKA/DEVAM)

(TA/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doçentlik için yeni düzenleme geliyor
Doçentlik için yeni düzenleme geliyor
YAŞ SINIRINA TAKILAN HAKİM ADAYLARI İÇİN KANUN TEKLİFİ
YAŞ SINIRINA TAKILAN HAKİM ADAYLARI İÇİN KANUN TEKLİFİ