-16/11/2016: ANKARA'YA KAR YAĞDI

– Hava sıcaklığının ülke genelinde 5 ila 10 derece azalacak. Genellikle yağmur şeklinde olması beklenen yağışların, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor. Metrekareye Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun ve Trabzon’un batısında 30-60 kg, Trabzon’un doğusu, Rize il geneli ile Artvin’in kıyı ilçelerinde 100 kg ve üzerinde yağış bırakması bekleniyor.

-16/11/2016: ANKARA'YA KAR YAĞDI

ANKARA (ANKA) – Ankaralılar 16 Kasım günü kar süpriziyle karşılaştı. Kentin yüksek kesimlerinde 8.30 sıralarında başlayan sulu kar bir süre devam ederek başkentlilere kasım ayında kar süprizi yaşattı. Hava sıcaklığı ülke genelinde 5 ila 10 derece azalacak. Genellikle yağmur şeklinde olması beklenen yağışların, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması öngörülüyor. Metrekareye Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun ve Trabzon’un batısında 30-60 kg, Trabzon’un doğusu, Rize il geneli ile Artvin’in kıyı ilçelerinde 100 kg ve üzerinde yağış bırakması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin geneli parçalı ve çok bulutlu, kuzey, iç ve doğu kesimleri yağışlı geçecek. Yağışların, genellikle yağmur, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Doğu Anadolu ile Kütahya çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun orta kesimlerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Gece saatlerinde İç Ege, İç Anadolu'nun doğusunda yer yer sis ve pus hadisesi öngörülüyor. Hava sıcaklığının ülke genelinde 5 ila 10 derece hissedilir derecede azalması tahmin ediliyor.

Rüzgar, ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de kuzey yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) esecek.

 

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

 

Yağışların Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz’de, Perşembe günü sabah saatlerine kadar çok kuvvetli olması, metrekareye Samsun’un doğusu, Ordu, Giresun ve Trabzon’un batısında 30-60 kg, Trabzon’un doğusu, Rize il geneli ile Artvin’in kıyı ilçelerinde 100 kg ve üzerinde yağış bırakması bekleniyor. Yağış sonucu meydana gelebilecek su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun orta kesimlerinde yoğun kar yağışı beklendiği için ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunası uyarısında bunuldu.

 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

 

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, doğusu ilk saatler hafif yağmurlu, öğle saatlerinden sonra Sakarya çevreleri yağmurlu geçecek.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu geçecek. Sabah saatlerinden sonra Kütahya çevreleri ile Afyonkarahisar'ın kuzey kesimlerinin hafif kar yağışlı geçmesi beklenirken, rüzgarın, Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi öngörülüyor. Gece saatlerinde İç kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi öngörülüyor.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla doğusu çok bulutlu, Doğu Akdeniz aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın, sabah saatlerinden itibaren bölgenin batısının kuzeyli yönlerden kuvvetlice (30-50Km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra bölge geneli hafif karla karışık yağmur yüksekleri kar yağışlı, öğle saatlerinde bölgenin doğusu ile Aksaray ve Karaman çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Gece saatlerinde bölgenin kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin hafif karla karışık yağmur yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyılarının aralıklı yağmurlu, iç kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar, bölgenin kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur, öğle saatlerinde itibaren bölgenin iç kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Yağışlar, öğle saatlerinden sonra Erzincan ve Tunceli, akşam saatlerinden sonra bölgenin orta kesimlerinde yoğun kar şeklinde olacak. Rüzgar, bölgenin güneyinde öğle saatlerinde güneybatılı yönlerden kuvvetli (30-50Km/sa) esecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu geçecek.

 

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

 

İSTANBUL: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, ilk saatler hafif yağmurlu. (10)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (13)0

ANKARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinden sonra hafif kar yağışlı. (6)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçecek. (22)

ANTALYA: Parçalı ve az bulutlu. (19)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, zamanla iç kesimleri yüksekleri karla karışık yağmurlu. Yağışlar doğu kesimlerde kuvvetli olacak. (10)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde karla karışık yağmurlu, öğle saatlerinden itibaren yoğun kar yağışlı. (8)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu. (16) (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3