-KARAMAN’DA 25 REHBER ÖĞRETMEN ‘CİNSEL KİMLİK, İHMAL VE İSTİSMAR’ EĞİTİMİ VERECEK

-Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Karaman’da 25 rehber öğretmenin 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilkokul ve ortaokuldaki öğrencilere “cinsel kimlik, ihmal ve istismar” eğitimleri vereceğini bildirdi.

-KARAMAN’DA 25 REHBER ÖĞRETMEN ‘CİNSEL KİMLİK, İHMAL VE İSTİSMAR’ EĞİTİMİ VERECEK
Bu içerik 857 kez okundu.

ANKARA (ANKA)- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,  Karaman’da 25 rehber öğretmenin 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilkokul ve ortaokuldaki öğrencilere “cinsel kimlik, ihmal ve istismar” ile mücadele eğitimleri vereceğini bildirdi.

-İHMAL VE İSTİSMAR EĞİTİMİ-

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın soru önergesini Karaman Valiliğince konuya ilişkin gönderilen bilgi notuyla yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı, 2016-2017 eğitim öğretim yılında uygulanması planlanan “Güvenli Okul, Güvenlik Gelecek” projesi ile il milli eğitimde görev yapan okul müdürlerine, müdür yardımcılarına ve öğretmenlere ihmal ve istismarla mücadele eğitiminin verileceğini kaydetti.

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı tarafından verilen “cinsel eğitim ve danışmanlık eğitimi”ni alan 25 rehber öğretmenin 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilkokul ve ortaokuldaki öğrencilere “cinsel kimlik, ihmal ve istismar” ile mücadele eğitimlerini vereceğini belirten Milli Eğitim Bakanı, 2016-2017 eğitim öğretim yılında aile eğitimlerinin yaygınlaştırılması planlaması çalışmalarının devam etmekte olduğunu söyledi. (ANKA)

(MG/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EGEMENLİK ULUSUNDUR!
EGEMENLİK ULUSUNDUR!
JAPONYA TARAFINDAN VERİLEN BURSLAR İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
JAPONYA TARAFINDAN VERİLEN BURSLAR İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI