Kısmi Alan Değişikliği mi Geliyor?

Milli Eğitim Bakanlığı kısmi alan değişikliği duyurusuna mı çıkacak?

Kısmi Alan Değişikliği mi Geliyor?
Bu içerik 4119 kez okundu.

 Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere kapsamı değişmekle birlikte dönem dönem alan değişikliği uygulamasını gerçekleştiriyor. Diplomaya yönelik yapılan bu alan değişikliği öğretmenlerin performanslarının artırılmasını ve hangi alanda daha mutluysa o alanda çalışmasını hedefliyor. Öte yandan hukuki zeminde yapılan bu değişikliğin eğitim kalitesi açısından olumlu katkılarının olduğu düşünülüyor.

Son dönemlerde hatta son yıllarda alan değişikliği uygulaması gerçekleştirmeyen bakanlıktan öğretmenler bu uygulamanın tekrarlanmasını aylardır talep ediyor. Bu talep şu an için resmi bir karşılık bulmadı fakat bazı haber portallarında ve çeşitli kanallarda Milli Eğitim Bakanlığı'nın kısmi de olsa alan değişikliği için çalışma yaptığı iddia edilmektedir.

Bakanlığın alan değişikliğine giderek ve bunu kısmi/şartlı yaparak hem norm fazlası öğretmenleri aktif kullanmayı hedefledikleri hem de eğitim kalitesinin artmasını amaçladıkları iddia ediliyor. Eğer iddialar gerçekse MEB önümüzdeki günlerde alan değişikliği ile ilgili duyuruyu yayınlayacak ve öğretmenler duyuruda belirtilen şartlar kapsamında alan değiştirebilecek.

Mebpersonel.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EGEMENLİK ULUSUNDUR!
EGEMENLİK ULUSUNDUR!
JAPONYA TARAFINDAN VERİLEN BURSLAR İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
JAPONYA TARAFINDAN VERİLEN BURSLAR İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI