-15 TEMMUZ ANITKABİR ÖZEL DEFTERİ'NDE: DEVLET ERKANI ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

- Devlet erkanı Cumhuriyetin ilanın 93. yıldönümünde Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos'ta olduğu gibi Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalarken bu kez de 15 Temmuz'dan söz etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş 93 yıl evvel Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini, bağımsızlığını ve meşru yönetimini hedef alan iç ve dış odaklar 15 Temmuz gecesi milletimizin cesareti ve direnişi sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır" ifadelerini yazdı.

-15 TEMMUZ ANITKABİR ÖZEL DEFTERİ'NDE:  DEVLET ERKANI ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

ANKARA(ANKA) - Devlet erkanı Cumhuriyetin ilanın 93. yıldönümünde Anıtkabir'i ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos'ta olduğu gibi Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalarken bu kez de 15 Temmuz'dan söz etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş 93 yıl evvel Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini, bağımsızlığını ve meşru yönetimini hedef alan iç ve dış odaklar 15 Temmuz gecesi milletimizin cesareti ve direnişi sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır" ifadelerini yazdı.

Cumhuriyetin ilanının 93. yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti. Erdoğan başkanlığındaki, aralarında TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yüksek yargı organlarının başkanları, Bakanlar Kurulu üyeleri, kuvvet komutanlarının da bulunduğu heyet Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üzerinde ay yıldız bulunan çelengi Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Anıtkabir'in avlusunda bulunan öğrencilerin devlet erkanına ilgisinin yoğun olduğu törende, Anıtkabir içinde ve çevresinde alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti. Mozoledeki saygı duruşunun ardından Erdoğan ve beraberindekiler Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

-MİLLETİMİZİN İRADESİ BUGÜN DE DEVAM EDİYOR-

Cumhurbaşkanı Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

"Bugün tüm yokluklara ve imkânsızlıklara rağmen tecelliniz altında yürütülen destansı bir mücadelenin zafer meyvesi olan Cumhuriyetimizin 93. yıldönümünü millet olarak büyük bir gurur ve coşku ile kutluyoruz. Varlığına kast eden mihraklara karşı hürriyetinden, onurundan ve istikbalinden asla taviz vermeyeceğini 93 yıl önce tüm dünyaya ilan eden milletimiz aynı iradisini bugünde devam ettiriyor. 15 Temmuz darbe girişimine karşı ülkemizin dört bir yanında gösterilen kahramanca direniş 93 yıl evvel Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan irade ve ortak imanın tecessüm etmiş halidir. Ülkemizin demokrasisini, bağımsızlığını ve meşru yönetimini hedef alan iç ve dış odaklar 15 Temmuz gecesi milletimizin cesareti ve direnişi sayesinde bir kez daha hezimete uğramıştır. 246 şehit ve 2 bin 194 gazimizin kanı pahasına elde ettiğimiz demokratik kazanımları koruyarak, 2023 hedeflerimizi gerçekleştirerek, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacağız. Devletimizin beka mücadelesinde gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve başta zatıaliniz olmak üzere tüm gazilerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun." (YE/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3