-İZMİR KONAK'TA OKULLARI, DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANANLAR TEMİZLİYOR

- İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta hayata geçirilen proje ile Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanan hükümlüler cezaevinde yatmak yerine kalan cezalarını okulları temizleyerek ödüyor.

-İZMİR KONAK'TA OKULLARI, DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANANLAR TEMİZLİYOR

İZMİR (ANKA) - İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta hayata geçirilen proje ile Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalanan hükümlüler cezaevinde yatmak yerine kalan cezalarını okulları temizleyerek ödüyor.

Konak Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre belediyenin ilçe genelindeki ilkokullar için görevlendirdiği "temizlik ekibi" çalışmalara başladı. Hafta içi her gün bir eğitim yuvasını baştan aşağı temizleyecek olan ekipler, Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında kalan cezalarını kamu hizmetinde çalışarak ödeyen hükümlülerden oluşuyor. Uygulama İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle yapılan protokolle gerçekleştiriliyor.

Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen proje kapsamında personel ve kaynak yetersizliği nedeniyle zorluk yaşayan okullara temizlik personeli gönderiliyor. Kurulan temizlik ekiplerinde Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında kamuda çalışmasına izin verilen hükümlüler görev alıyor. Sabah ve öğlen olmak üzere 4’er kişilik iki ekip, hafta içi her gün Konak’taki iki ilkokulun temizliğini yapıyor. Kalan cezalarını cezaevinde yatmak yerine, okul temizliği yaparak ödeyen hükümlüler başlarındaki sorumlunun gözetiminde koridorları, sınıfları, tuvaletleri ve bahçeyi baştan aşağı temizliyor.

Kalan bir yıllık cezasını okul temizliği yaparak ödeyen hükümlülerden Yasin Samet Kaya, “Adli para cezam vardı. Cezamı ödemediğim için denetimli serbestlikten faydalandım. Şimdi okulların temizliğini yapıyorum. Sonuç olarak faydalı bir işte çalışarak cezamı ödüyorum. Öğrenci kardeşlerimizin daha temiz okullarda eğitim görmesi bizim için de güzel bir duygu oluyor” dedi. Ekipte yer alan Lokman Güneş de, “Günde dört saat çalışıyoruz. Okulların daha temiz olması için elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz” diye konuştu.
 (ANKA)
(HM/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3