-DOĞU KARADENİZ VE DOĞU ANADOLU’DA KAR BEKLENİYOR

– Hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacak. Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklenen yağışların, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması öngörülüyor.

-DOĞU KARADENİZ VE DOĞU ANADOLU’DA KAR BEKLENİYOR

ANKARA (ANKA) – Hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacak. Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli, Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli olması beklenen yağışların, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Malatya çevreleri yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışlar, Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli (21-50 mm), Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 mm) olacak.

 

- KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

 

Hava sıcaklığı, kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile Batı Karadeniz'in batı kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esecek.

Yağışlar, Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli (21-50 mm), Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 mm) olacak. Kuvvetli yağış nedeniyle Ani sel, taşkın, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

 

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı ile iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Isparta çevreleri ile gece saatlerinde Batı Akdeniz'in iç kesimleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile zamanla bölge geneli (Karaman dışında) yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, batı kıyılarında kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu ve bölge geneli yağışlı geçecek. Genellikle yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra doğusunun iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması beklenen yağışların, akşam saatlerine kadar Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli (21-50 mm), Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 mm) olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, zamanla bölgenin kuzey kesimleri ile Malatya çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur şeklinde olması öngörülüyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu geçecek.

 

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

 

İSTANBUL: Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı. (20)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı.(17)

İZMİR: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu. (26)

ADANA: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu. (31)

ANTALYA: Az bulutlu, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu. (28)

SAMSUN: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı. (15)

ERZURUM: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı. (12)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı yer yer çok bulutlu. (27) (ANKA) (YE/ORH) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3