-BELGELERİNDE TEREDDÜDE DÜŞÜLEN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GÖREVE BAŞLATILMAYACAK

- Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlatılmaları için istenen belgeleri ve bu hususa ilişkin yapılması gerekenleri duyurdu. Buna göre, belgelerinde tereddüde düşülenler göreve başlatılmayarak gerekli bilgi ve belgelerle birlikte Bakanlığa bildirilecek.

-BELGELERİNDE TEREDDÜDE DÜŞÜLEN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GÖREVE BAŞLATILMAYACAK

ANKARA (ANKA) - Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlatılmaları için istenen belgeleri ve bu hususa ilişkin yapılması gerekenleri duyurdu. Buna göre, belgelerinde tereddüde düşülenler göreve başlatılmayarak gerekli bilgi ve belgelerle birlikte Bakanlığa bildirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, sözleşmeli öğretmenlerin göreve başlatılmasında uyulması gereken hususları açıkladı. Buna göre, ataması yapılan sözleşmeli öğretmenlerden şu belgeler istenecek:

“-Lisans diploması veya mezuniyet geçici belgesinin aslı veya onaylı örneği

-Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitim Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği

-Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi

-Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından; 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji, sosyoloji bölümü mezunlarından; 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16  kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği

-Son altı ay içinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf,

-Mal bildirimi

-Elektronik Başvuru Formunun onaylı örneği,

-Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesi,

-Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu,

-Dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personeli kapsamında sözleşmeli öğretmenliğe atananlardan ayrıca 1/1/2014 tarihi itibariyle 5580 sayılı Kanun kapsamında faaliyet gösteren dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde yönetici, öğretmen, uzman öğretici, usta öğretici veya benzeri personel olarak en az toplam altı yıl (2160) sigorta primi ödendiğini gösteren belge.”

-UYULMASI GEREKEN DİĞER HUSUSLAR-

Ataması yapılan sözleşmeli öğretmenler, istenen belgelerle birlikte atandıkları il milli eğitim müdürlüklerine başvurarak göreve başlama talebinde bulunacak. Belgelerinde eksiklik görülenler ya da belgeleri eksik olanların göreve başlama talepleri kabul edilmeyecek.

İstenilen belgeleri tam olarak ibraz eden sözleşmeli öğretmenlerin sigortalı işe giriş bildirimleri, Sosyal Güvenlik Kurumunun o ilde bulunan ilgili birimine göreve başlatılmadan en az bir gün önce ilgili il milli eğitim müdürlüğünce yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirimleri yapılan sözleşmeli öğretmenler, söz konusu bildirimin yapıldığı tarihten en az bir gün sonra hizmet sözleşmesi yapılarak göreve başlatılacak. Sözleşme; doğrudan il milli eğitim müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları bakımından ilgili il milli eğitim müdürü ile sözleşmeli öğretmen tarafından, ilçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı eğitim kurumları bakımından ise ilgili ilçe milli eğitim müdürü ile sözleşmeli öğretmen tarafından imzalanacak.

Belgelerinde tereddüde düşülenler göreve başlatılmayarak gerekli bilgi ve belgelerle birlikte Bakanlığa bildirilecek.

Sabıka sorgulama belgesinde “Adli sicil kaydı var” ibaresi bulunanlara ait sabıka sorgulama belgesi ile buna ilişkin mahkeme kararı temin edilerek İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına gönderilecek. Bu adaylar hakkında Bakanlığın vereceği karar doğrultusunda işlem başlatılacak.

Belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebepler olmaksızın 15 gün içinde göreve başlamayanlar ile belge ile ispatı mümkün zorlayıcı sebeplerle göreve başlamama hali iki ayı aşanlar, atamalarının iptali için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Öğretmen Atama Daire Başkanlığına bildirilecek. (ANKA)

(HND/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3