-ALTAY’DAN ‘TEŞVİK’ SORUSU

-CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a, “Eğitim ve Öğretim Desteği programından yararlanacak okullar hangi kriterlere göre belirlenmiştir?” diye sordu.

-ALTAY’DAN ‘TEŞVİK’ SORUSU

ANKARA (ANKA) - CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a, “Eğitim ve Öğretim Desteği programından yararlanacak okullar hangi kriterlere göre belirlenmiştir?” diye sordu.

Altay, Milli Eğitim Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“Eğitim ve Öğretim Desteği programına başlangıçtan bu yana başvuran ailelerin, program başvurusunda yer alan öğrenci değerlendirme kriterlerine göre 0-5000, 5001-6500, 6501-8000, 8001-9500, 9501-11000, 11001-12500, 12501-… TL gelir gruplardaki ailelerden kaçı teşvikten yararlanmaktadır? Bu dağılım başlangıçtan bu yıla kadar nasıl gerçekleşmiştir?

Eğitim ve Öğretim Desteği programından yararlanacak okullar hangi kriterlere göre belirlenmiştir?

OHAL ile yayımlanan KHK ile kapatılan FETÖ okulları olarak bilinen özel okullardan Eğitim ve Öğretim Desteği programından yararlanan okul var mıdır? Var ise hangi okullardır ve bu kapsamda kaç öğrenci bu teşvikten yararlanmıştır?

Özel okulları da desteklemek anlamına gelen bu teşvik sistemi ile kamu okullarının öğrenci maliyetleri azalmış mıdır? Bu sistem ile amaçlanan nedir?

Bakanlığınızın bir kısım aileleri çocuklarını özel okullarda okuması için maddi destek verirken diğer yandan gelirleri çocuklarını özel okulda okutamayacak derecede az olan ailelerden çeşitli kalemlerde okullara bağış-aidat vb şekilde para toplanmasının gerekçesi nedir?” (ANKA)

(MG/ORH)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3