-TUNCELİ'DE 419 ÖĞRETMEN VE KAMU GÖREVLİSİ GÖREVLERİNE İADE EDİLDİ

-Tunceli'de görevden uzaklaştırılan 504 öğretmen ve kamu görevlisinden 419'u görevlerine iade edildi.

-TUNCELİ'DE 419 ÖĞRETMEN VE KAMU GÖREVLİSİ GÖREVLERİNE İADE EDİLDİ

TUNCELİ (ANKA) - Tunceli'de görevden uzaklaştırılan 504 öğretmen ve kamu görevlisinden 419'u görevlerine iade edildi.

Tunceli Valiliği'nden yapılan açıklamada haklarında görevden uzaklaştırma kararı verilen 504 öğretmen ve kamu görevlisinin 419'unun görevlerine iade edildiği bildirildi. Göreve iadelerin Tunceli'de "Eğitim-öğretime verilen önem ve eğitim-öğretimin aksamaması için" gerçekleştiği vurgulanırken, "Göreve iade edilenlerin listeleri okul müdürlüklerine gönderilmiş olup 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak olan Eğitim ve Öğretim Yılında görevlerinin başında olacaklardır. Yürütülmekte olan soruşturmaların selameti açısından 85 personel hakkında ise görevden uzaklaştırma kararı halen devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

-"SORUŞTURMASI BİTENLERİN ATAMASI YARIN YAPILACAK"-

CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile öğretmenlerin mağduriyetin giderilmesi hakkında görüşmüş ve Twitter hesabından, " Tunceli'de açığa alınan öğretmenlerimizin ve memurlarımızın mağduriyetlerini gidermek amacıyla,soruşturması bitenlerin ataması yarın yapılacak olup, Pazartesi görevleri başında olacaklardır.Gerçek mağdurların haklarını aramak ve bir kişi kalsa dahi onun mücadelesini vermeye, Tunceli'deki bazı siyasi parti ve sendikaların engellemelerine rağmen takipçisi olacağım" paylaşımında bulunmuştu. (ANKA)

(HM/ERD)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan; MEB’in mesai günlerinden haberi yok
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
-MİLLİ EĞİTİM BAKANI: 25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPACAĞIZ
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3