-ANKARA’DA BAYRAM TEDBİRLERİ

-Kurban Bayramı tatili sürecinde Ankara genelinde 342 ekip görev yapacak. Ekipler, alışveriş merkezleri, otogarlar, mezarlıklar, camiler, hayvan pazarları ve kurban kesim yerlerinde sahte para ve dolandırıcılık, hırsızlık, yankesicilik, kapkaççılık ve diğer asayiş olaylarına karşı anında müdahale edecekler.

-ANKARA’DA BAYRAM TEDBİRLERİ

ANKARA (ANKA) – Kurban Bayramı tatili sürecinde Ankara genelinde 342 ekip görev yapacak. Ekipler, alışveriş merkezleri, otogarlar, mezarlıklar, camiler, hayvan pazarları ve kurban kesim yerlerinde sahte para ve dolandırıcılık, hırsızlık, yankesicilik, kapkaççılık ve diğer asayiş olaylarına karşı anında müdahale edecekler. 

Bugün başlayan Kurban Bayramı tatili sürecinde vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak, meydana gelebilecek olayları önlemek ve oluşabilecek olaylara anında müdahale edebilmek amacıyla Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı tüm şubeler tarafından özel ekipler oluşturuldu. Asayiş Şube Müdürlüğü ve diğer birimlerce, alışveriş merkezleri, otogarlar, mezarlıklar, camiler, hayvan pazarları ve kurban kesim yerlerinde sahte para ve dolandırıcılık, hırsızlık, yankesicilik, kapkaççılık ve diğer asayiş olaylarına karşı gerekli tedbirler alınacak. Sivil ekiplerin devriye hizmetlerinin yanında tatil sürecinde yaya ekipler de görev yapacak. ​

Şehir İçi ve Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce alışveriş ve eğlence merkezleri, gar, otogar (AŞTİ), havaalanı güzergahında, cami, mezarlıklar, halkın yoğun olarak bulunabileceği kurban satış-kesim yerleri ile araç yoğunluğunun fazlaca bulunduğu ana arterlerde ve güzergahlarda ek tedbirler alındı. Ayrıca, otobüs denetimlerinin en üst seviyede denetlenmesi için otogarda (AŞTİ’de) bulunan personel sayısı artırıldı. Bayram ziyaretleri nedeniyle toplu taşıma araçlarında ve duraklarındaki yoğunluk dikkate alınarak kontroller artırılacak.

-YAPIMI DEVAM EDEN YOL ÇALIŞMALARINA ARA VERİLDİ-

Vatandaşların güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla Karayolları Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı ile koordine kurularak, yapımı devam eden kısa süreli yol çalışmalarına ara verilmesi sağlandı. Buna göre, Samsun Yolu, Çalışkanlar, Ortaköy, Gökçeyurt, Maliye Noktası kavşakları ile Konya yolu TŞOF kavşağı beton bariyerlerle kapatılarak, yol bu noktalarda transit olarak verilecek. Ankara üzerinden Samsun yolunu kullanarak Kayseri istikametine gidecek araç sürücülerinin alternatif yol olarak Ankara-Gölbaş-Bala-Kaman-Kırşehir-Kayseri güzergahlarını kullanmaları tavsiye edildi.

Ankara merkezinde alınan tedbirlerde, 101 şehir içi ve bölge trafik ekibi, 59 asayiş şube ekibi, 14 güvenlik şube ekibi, 28 kaçakçılık, mali, narkotik, organize ve çocuk şube ekibi, 140 asayiş devriye ekibi olmak üzere toplam 342 ekip ve müdüriyet personelinden 14 amir, 120 polis memuru yaya devriye olarak görevlendirildi.

-ŞİKAYET VE BİLGİ ALMA İRTİBAT TELEFON NUMARALARI-

Polis İmdat                              :           155

Gözaltına Alınan Şahıslar       :           303 50 65 - 384 08 60 (Faks)

Asayiş Şube Müdürlüğü          :           303 55 25 - 384 07 42 (Faks)

Nöbetçi Müdürlüğü                 :           303 50 50 - 303 50 65

Şehiriçi Trafik                         :           362 62 62 - 362 68 48 (Faks)   

Bölge Trafik                            :           412 58 40 - 397 59 10 (Faks) (ANKA)

(YE/GO) 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3