-METRO GROSSMARKETLERDE GREV KARARI İLAN EDİLDİ

- DİSK’e bağlı Sosyal- İş Sendikası ile Metro Grossmarket arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması nedeniyle sendika grev kararı aldı.

-METRO GROSSMARKETLERDE GREV KARARI İLAN EDİLDİ
Bu içerik 179 kez okundu.

ANKARA (ANKA ) - DİSK’e bağlı Sosyal- İş Sendikası ile Metro Grossmarket arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanması nedeniyle sendika grev kararı aldı.

Sosyal- İş Sendika’sından yapılan açıklamaya göre, sendika ile Metro Grosmarket arasında süren 6. dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması, arabulucu sürecinden de anlaşma çıkmaması üzerine sendika grev kararı aldı. Alınan grev kararı tüm Metro mağaza ve depolarında ilan edilerek, grev kararı işyerlerine asıldı.

-“İŞVERENİ KAZANILMIŞ HAKLARIMIZA SAYGI GÖSTERMEYE DAVET EDİYORUZ”-

Sosyal- İş Sendikası Genel Başkanı Metin Ebetürk, anlaşmazlığın ikramiyelerin 2015 yılı ücretlerine giydirilerek ortadan kaldırılmasına yönelik işveren teklifinden dolayı çıktığını belirterek, ikramiyelerin 11 yıllık kazanılmış bir hak olduğunu belirtti. Toplu sözleşme sürecinin adaletli bir şekilde sonuçlandırılmasını arzuladıklarını vurgulayan Ebetürk, "Metro Grosmarket işverenini kazanılmış haklarımıza saygı göstermeye davet ediyoruz. Haklarımızı geriye götürmeyecek, adilane teklifleri her an müzakere etmeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz" dedi. (ANKA)

(HM/HND)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
EGEMENLİK ULUSUNDUR!
EGEMENLİK ULUSUNDUR!
JAPONYA TARAFINDAN VERİLEN BURSLAR İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
JAPONYA TARAFINDAN VERİLEN BURSLAR İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI