-TESK BAŞKANI PALANDÖKEN: SİGORTA ŞİRKETLERİNİN YENİ FİYATLARI İLAN ETMESİNİ BEKLİYORUZ

-Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, “Sigorta şirketlerinin yeni fiyatları ilan etmesini bekliyoruz. Yüksek primler hala seviyesini koruyor” dedi.

-TESK BAŞKANI PALANDÖKEN: SİGORTA ŞİRKETLERİNİN YENİ FİYATLARI İLAN ETMESİNİ BEKLİYORUZ

ANKARA (ANKA)- Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, “Sigorta şirketlerinin yeni fiyatları ilan etmesini bekliyoruz. Yüksek primler hala seviyesini koruyor” dedi.

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortası primlerinin indiğine dair açıklamaların şoför esnafını rahatlatmadığını belirterek, “’Trafik primleri düşüyor’ haberleri şoför esnafımızı rahatlatmıyor. Sigorta şirketlerinin yeni fiyatları ilan etmesini bekliyoruz. Yüksek primler hala seviyesini koruyor. Yetkililerimizin sigorta şirketlerinin fiyatlandırmasını dikkatle takip etmesini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

-“GARAJDA KULLANILMAYAN ARACA BİR MUAFİYET VERİLSİN”-

Sigorta şirketlerinin garajdaki araca kestikleri primin çok yüksek olduğunu belirten Palandöken, “Trafik sigortası yaptırmadan karayoluna çıkmak suç. Ülkemizde 20 milyon 250 bin civarında taşıt var. Sigorta primlerinin yükü hem ticariyi hem de özel araç sahiplerini canından bezdirdi. Garajda kullanmadığınız 4 bin liralık aracınıza bile bin 100 TL prim ödüyorsunuz. 40 bin liralık kamyonunuza ödediğiniz zorunlu sigorta primleri 3-4 yılda aracınızın değerinden fazla tutuyor. Garajda kullanılmayan araca bir muafiyet verilsin, ayrı bir sigorta yapılsın” ifadelerini kullandı. 

-“BÜYÜKŞEHİRLER İLE KÜÇÜK ŞEHİRLER ARASINDA MUTLAKA BİR FARK OLMALI”-

Trafik sigortasında bölgesel olarak aynı primin ödenmesinde haksızlık olduğunu söyleyen Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortalarının her ile göre ayrı olması veya Büyükşehirler ile küçük şehirler arasında mutlaka bir fark olması gerektiği dile getirdi. Palandöken, araç bazında ve bölgesel olarak taban-tavan prim fiyatı belirlenmesinin de faydalı olacağının altını çizdi. (ANKA)

(HND/TA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
-ÇUKUROVA BELEDİYE BAŞKANI ÇETİN’DEN ÇEVRECİ MİNİKLERE ÖDÜL
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı görevden alındı
free mp3 | mp3 download | youtube mp3 | download mp3 album | fresh mp3 music | mp3 top songs | download free music | mp3